PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na na turystykę w Szczawnie Zdroju

  • PAP    26 września 2013 - 09:29
Miliony na na turystykę w Szczawnie Zdroju

Rewitalizacja Teatru Letniego w Parku Zdrojowym oraz zagospodarowanie Wzgórza Gedymina i Słonecznej Polany na cele rekreacyjno-sportowe to inwestycje, na które Szczawno Zdrój otrzymało blisko 3,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Jak powiedziała sekretarz gminy Szczawno Zdrój, Teresa Bebel, przyznane środki przyczynią się do realizacji inwestycji, które mają duży wpływ na atrakcyjność miejscowości nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla turystów.

"Celem tych działań jest modernizacja architektury zdrojowej, a tym samym wzmocnienie branży turystycznej, na czym najbardziej nam zależy. Dla wielu mieszkańców naszego miasta jest to podstawowe źródło utrzymania" - dodała Bebel.

Czytaj też: Inwestycje unijne wolne od rygoru oszczędnościowego

Odbudowa Teatru Letniego położonego w Parku Zdrojowym obejmie remont sceny wraz z budową zadaszenia, przebudowę widowni terenowej oraz zakup oświetlenia i nagłośnienia scenicznego niezbędnego do użytkowania teatru. Zmodernizowany zostanie także istniejący budynek sanitarno-szatniowy, w którym znajdą się toalety, garderoby i pomieszczenia magazynowo-techniczne. Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 1,8 mln zł, z czego blisko 1,3 mln zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Drugi projekt obejmie wykonanie placu zabaw wraz z urządzeniami zabawowymi oraz ścieżki fitness, a także wybudowanie pawilonu klubowo-socjalnego z tarasem widokowym, w którym zlokalizowane będą m.in. ogólnodostępne toalety, szatnie, punkt gastronomiczny, pomieszczenia biurowe i magazynowo-garażowe.

W ramach projektu powstanie także ścianka wspinaczkowo-boulderingowa oraz elementy tzw. małej architektury. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 3,13 mln zł, z czego blisko 2,2 mln będzie pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obie inwestycje rozpoczną się wiosną i zakończą najpóźniej w październiku 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.