PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na przedszkola i szkolnictwo zawodowe

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    13 czerwca 2012 - 13:12
Miliony na przedszkola i szkolnictwo zawodowe

Trwa nabór wniosków w czterech konkursach ogłoszonych przez samorząd woj. kujawsko-pomorskiego w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki.
To wsparcie na szkolnictwo zawodowe i prowadzenie przedszkoli. W puli jest w sumie 95 milionów złotych.

– Już od czterech lat tworzymy nowe przedszkola w regionie i wspieramy działalność już istniejących placówek dzięki środkom w ramach programu kapitał ludzki. Zachęcam do aplikowania o wsparcie również w ramach innych segmentów. W tym roku pula środków programu operacyjnego kapitał ludzki dla naszego regionu to 438 milionów złotych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na realizację projektów służących wsparciu istniejących przedszkoli (w tym również funkcjonujących innych form wychowania przedszkolnego) trafi w sumie 30 milionów złotych. To przedsięwzięcia, które przyczynią się do wzrostu całkowitej liczby miejsc w przedszkolach podlegających pod jeden organ prowadzący i umiejscowionych na terenie danej gminy. Nabór potrwa do 15 czerwca.

Zarząd województwa ogłosił też konkurs na tworzenie nowych przedszkoli (w tym również uruchamianie innych form wychowania przedszkolnego) skierowany do 43 gmin w naszym województwie (30 procent) o najniższym w skali regionu stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Wsparcie przeznaczone na ten cel to aż 35 milionów złotych. Nabór potrwa do 29 czerwca.

W ramach konkursu skierowanego do szkół i pracodawców wsparcie trafi też na realizację projektów współpracy placówek prowadzących kształcenie zawodowe z przedsiębiorstwami w zakresie organizacji staży i praktyk dla uczniów szkół zawodowych, obejmujących praktyczną naukę zawodu oraz pokrycie kosztów opiekuna stażu.

Szkoły i pracodawcy mogą składać wnioski o dofinansowanie do 31 lipca. Na realizację przedsięwzięć przeznaczono kwotę 15 milionów zł.

Wsparcie mogą otrzymać również same szkoły zawodowe, które dzięki środkom z PO KL mają możliwość realizacji swoich programów rozwojowych m.in. poprzez dodatkowe zajęcia dla uczniów, a także nawiązywanie i rozwijanie współpracy między szkołami a pracodawcami.

Nabór potrwa do 29 czerwca, a dostępna pula środków to 15 milionów zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.