PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony z Unii popłyną do Płocka

  • AP    3 stycznia 2011 - 13:04
Miliony z Unii popłyną do Płocka

Już niedługo dzięki funduszom z Unii Europejskiej płocczanie będą mogli m.in. przez Internet składać wnioski do urzędu miasta, a także wnosić opłaty. Dofinansowana zostanie także budowa ulicy Granicznej. Łączna wartość projektów to 38,4 mln zł, z czego wsparcie unijne to 27 mln zł.
Dzięki pieniądzom z Unii w urzędzie miejskim w Płocku oraz miejskich jednostkach organizacyjnych wprowadzone zostaną elektroniczne usługi publiczne. Mieszakńcy będą mogli składać pisma, podania czy wnioski przez Internet. Dodatkowo system pozwoli na informowanie interesanta o stanie złożonej korespondencji i etapie realizacji prowadzonych spraw. Wymagane opłaty regulować będzie można drogą elektroniczną. Oprócz wdrożenia systemu projekt zakłada także zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania.

W Płocku powstanie też już druga, dofinansowana ze środków europejskich ulica. Planowana jest budowa ul. Granicznej na odcinku od ul. Otolińskiej do ul. Wyszogrodzkiej. Projekt ma na celu zminimalizowanie ruchu tranzytowego w centrum miasta. Wraz z budową ulicy powstanie cała niezbędna infrastruktura. W ramach inwestycji wybudowane zostaną obustronne chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, cztery skrzyżowania oraz dziewięć sięgaczy. Projekt przewiduje także budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.