Miliony złotych na termomodernizację poza konkursem

• Świętokrzyski Urząd Marszałkowski z jedenastoma gminami podpisał umowy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.
• Inwestycje to projekty pozakonkursowe i mają służyć poprawie jakości powietrza.
• Wartość inwestycji to 70 mln zł, z czego prawie 58 mln zł ma stanowić dofinansowanie.
Miliony złotych na termomodernizację poza konkursem
Samorząd województwa podpisał wstępne umowy na termomodernizację z 11 gminami (fot. sejmik.kielce.pl)

Świętokrzyskie planuje termomodernizację budynków użyteczności publicznej za 70 mln zł. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz członek zarządu województwa Marek Szczepanik podpisali w tej sprawie 11 umów z przedstawicielami gmin.

Inwestycje, na które podpisano umowy, to projekty pozakonkursowe i będą realizowane w ramach działania „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego”. Jego celem jest obniżenie emisji substancji szkodliwych do powietrza na obszarze Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Czytaj też: 2,9 mln zł dla samorządów w Podlaskiem na plany rewitalizacji

Wstępne umowy podpisano z przedstawicielami gmin Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Kielce, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, które wchodzą w skład Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Termomodernizacji zostaną poddane wybrane szkoły, domy pomocy społecznej czy placówki opieki zdrowotnej (szczegóły w załączniku).

Łączna wartość planowanych przedsięwzięć to prawie 70 mln zł, w tym kwota dofinansowania w wysokości ok. 57,7 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dotacje na termomodernizację: zajrzyj na stronę Artmetic!

artmetic ekonsulting, 2016-06-11 01:00:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE