Minister Bieńkowska w trosce o dzieci

  • GK/mrr.gov.pl
  • 27-10-2011
  • drukuj
Minister Elżbieta Bieńkowska oraz komendant główny policji Andrzej Matejuk podpisali porozumienie, dzięki któremu akcja „Fundusze Europejskie w drodze do szkoły” obejmie szkoły w całym kraju.
Minister Bieńkowska w trosce o dzieci
– Każdego dnia tysiące osób – dorosłych i dzieci porusza się po polskich drogach. Akcję, którą dziś rozpoczynamy, kierujemy do najmłodszych. Chcemy przypominać im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a jednocześnie pokazywać pozytywny wpływ Funduszy Europejskich na jakość infrastruktury – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska inaugurując 27 października 2011 r. drugą edycję spotkań „Fundusze Europejskie w drodze do szkoły”.

Program „Fundusze Europejskie w drodze do szkoły” służy uświadomieniu uczniom szkół podstawowych związku pomiędzy inwestycjami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej a poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pierwsza edycja akcji, realizowana we współpracy z Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji, zakończyła się wielkim sukcesem. Ponad 400 dzieci z 5 mazowieckich szkół podstawowych otrzymało pakiet odblasków oraz uczestniczyło w lekcjach edukacyjnych prowadzonych przez policjantów oraz osoby znane dzieciom z mediów – Michała Juszczakiewicza, Joannę Jabłczyńską i Przemysława Saletę.

Szkoły, wytypowane przez Mazowiecką Komendę Wojewódzką Policji, znajdowały się w rejonach o dużej wypadkowości. Obecnie trwa druga edycja programu. Tym razem policjanci odwiedzają szkoły na Mazowszu wspólnie z głównym bohaterem portalu dla dzieci euroman.gov.pl – Maksymilianem Europejskim.

Akcja jest bardzo entuzjastycznie przyjmowana zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Dlatego zdecydowano o rozszerzeniu spotkań na cały kraj. Służy temu porozumienie podpisane dziś przez minister Elżbietę Bieńkowską oraz komendanta głównego policji Andrzeja Matejuka.

Zainaugurowane przez komendę i resort rozwoju regionalnego przedsięwzięcie obejmuje organizację konkursu plastycznego dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Nagrodami będą materiały dydaktyczne dla szkół, zestawy odblaskowe dla dzieci oraz lekcje bezpieczeństwa drogowego przeprowadzane przez policjantów i Euromana. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Niemalże w jednym czasie... wszyscy politycy zaczeli mówić o dzieciach.

ODLOT, 2011-10-27 19:57:09 odpowiedz

Empatią kierują się przede wszystkim ludzie bardzo zaangażowani.

K.Kiszona, 2011-10-27 17:39:44 odpowiedz

jak najbardziej słuszna sprawa.

Niutkikocha, 2011-10-27 16:35:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE