PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo chce obciąć gminom dotacje

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 grudnia 2011 - 11:04
Ministerstwo chce obciąć gminom dotacje

Organizując przetargi na unijne inwestycje, samorządy opierały się na orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uważa, że łamały prawo i grozi im utratą funduszy.
Gmina Jaworze buduje kanalizację, na którą otrzymała wsparcie z funduszy unijnych. Niedawno okazało się, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach nałożył korektę finansową i zamierzał najpierw o 25 proc., później o 12,5 proc. obciąć dofinansowanie – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Powód – w ogłoszeniu o przetargu zabrakło informacji o tym, jakie dokumenty powinny złożyć zagraniczne firmy na potwierdzenie spełnienia warunków. Miało to naruszyć zasady uczciwej konkurencji. Krajowa Izba Odwoławcza już w kilkunastu uchwałach uznała, że przepisy nie nakładają na organizatora przetargu takiego obowiązku.

Po interwencji gminy w Ministerstwie Środowiska kontrolerzy wycofali się ze swojej decyzji o korekcie finansowej. Groźba utraty części dofinansowania wisi jednak nadal nad co najmniej kilkudziesięcioma projektami w całym kraju.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uważa, że opisane uchybienie kwalifikuje się do korekty finansowej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Peter G., 2011-12-23 18:26:43

    Bardzo interesujący TEKST ! Niech sami sobie obetną !A przecież można porozmawiać(Come Talk To Me)i ustalić współpracę!