PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Kultury ochroni miejsca pamięci (razem z samorządem)

  • GP    23 grudnia 2016 - 08:20
Ministerstwo Kultury ochroni miejsca pamięci (razem z samorządem)
Łódzki monument pamięci holokaustu 1945. (fot.:David Berkowitz/flickr.com/CC)

• W styczniu 2017 MKiDN będzie prowadzić nabór na cztery inicjatywy wsparcia opieki miejsc pamięci Promocja kultury polskiej za granicą 2018 - Promesa.
• Trzy mają postać programów skierowanych do podmiotów trzecich, w tym do samorządów. Jeden to inicjatywa celująca w zagranicę.
W czwartek (22 grudnia) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) ogłosiło trzy nowe programy, które będą realizowane w 2017 roku. To inicjatywy, których celem jest wspieranie ochrony miejsc pamięci w całym kraju.

Do końca stycznia 2017 roku będę zbierane wnioski o wsparcie finansowe w ramach trzech programów i specjalnej inicjatywy Promocja kultury polskiej za granicą 2018 - Promesa.

Dwa pierwsze programy są skierowanie dla samorządów i do podmiotów niesamorządowych. Ich szerokim celem jest wspieranie instytucji kultury, z naciskiem na opiekunów miejsc pamięci. Za cel inicjatyw wyznaczono zapewnianie stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości.

Trzecim programem jest Kultura cyfrowa. To pomysł mający upowszechniać i zabezpieczać cyfrowe zasoby edukacyjne, naukowe i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego.

- Program jest kontynuacją, rozpoczętego w 2016 r., pilotażowego programu „Kultura cyfrowa”, rozszerzonego w roku 2017 o możliwość realizacji projektów edukacyjnych dotyczących wykorzystania zasobów cyfrowych - podkreśla MKiDN.

Resort Piotra Glińskiego podkreśla, że w pierwszych dniach stycznia 2017 roku zostaną przekazane ubiegającym się o wsparcie wszystkie informacje i dokumenty oraz procedury potrzebne do przystąpienia do powyższych programów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.