PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizują centrum dzięki UE

  • PAP    23 września 2010 - 13:02

Ponad 6,5 mln zł kosztować będzie modernizacja parku im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu. Miasto na ten cel otrzyma 3 mln 200 tys. zł dofinansowania ze środków unijnych, w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu. Park będzie gotowy za dwa lata.
Burmistrz Nowego Targu powiedział, że modernizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia funduszy unijnych: - Cieszy mnie, że to, czego nie udawało się zrealizować przez tyle lat z budżetu miasta, udaje się teraz ze środków unijnych - powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz. Modernizację parku władze Nowego Targu planowały już osiem lat temu, ale z powodu braku pieniędzy nie udało się wówczas tego zrealizować.

Prace modernizacyjne będą polegały m.in. na przebudowie ścieżek spacerowych i skwerów, posadzeniu nowych krzewów i drzew oraz zainstalowaniu nowego oświetlenia. W zmodernizowanym parku znajdzie się także plac zabaw dla dzieci i tereny sportowe.

Kompleksowa modernizacja nowotarskiego parku będzie realizowana w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu, dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Całkowita wartość realizowanego od 2009 roku projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu wynosi 21 mln 700 tys. zł, z czego niemal 12,5 mln zł to kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ramach projektu rozpoczęto modernizację ulic i placów w centrum miasta i odnowiono zabytkowy ratusz. Na przyszły rok zaplanowano m.in. przebudowę płyty miejskiego Rynku.

Nowy Targ leżący u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca we wschodniej części Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, u podnóża Gorców, jest głównym ośrodkiem handlowym i przemysłowym Podhala. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.