Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych

• Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu oraz z przewodniczącym klubu PiS Ryszardem Terleckim.
• Strategia rozwoju przygotowywana przez Ministerstwo Rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych.
• Kluczowy będzie rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie.
Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych
Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu (fot. twitter.com)

"Spotkanie dotyczyło planu odpowiedzialnego rozwoju, czyli strategii, którą wkrótce będę prezentował na Radzie Ministrów. Chciałem przedyskutować poszczególne elementy związane z planem regionalnym, reindustrializacją, innowacjami. Bardzo konkretne rzeczy związane z planami naszego ministerstwa" - relacjonował dziennikarzom po spotkaniu Morawiecki.

Pytany o to, czy przedstawi swój plan na wtorkowym posiedzeniu rządu odpowiedział, że nastąpi to albo we wtorek (9 lutego), albo za tydzień.

Czytaj też: Strategia Rozwoju Polski Centralnej do roku 2020

"Ten plan dotyczy tego, w jaki sposób w dzisiejszych okolicznościach wokół nas, w sytuacji pokryzysowej - miejmy nadzieję, że Europa z powrotem nie wpadnie w jakieś tarapaty - Polska najlepiej powinna się rozwijać na kolejne pokolenia, pięć, dziewięć, piętnaście, dwadzieścia lat" - mówił. "Kwestia, którą bardzo mocno będziemy akcentować, to jest rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie" - podkreślił.

Morawiecki zaznaczył, że chodzi również o rozwój w ramach regionów. Jako przykład podał województwo mazowieckie - jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

"Chcielibyśmy w konstruktywnym dialogu z marszałkami doprowadzić do takiej zmiany niektórych programów regionalnych, by one służyły bardziej mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych" - powiedział wicepremier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pomysł wzmocnienia słabszych jest dobry, jeśli nie będzie oznaczać izolacji środowisk kulturowo zaniedbanych, od wielu pokoleń. Nie wystarczy sypnąć europejskich pieniędzy słabszym. Trzeba słabszych aktywizować w kierunku uczenia się uzyskiwania wytworów (materialnych i niematerialnych). Izolując sł...abszych, na przykład bezrobotnych w blokach socjalnych, szkodzimy im, a tym samym szkodzimy Polsce. Nie pomoże biednym 500+, ani większe pieniądze. Potrzebna jest lepsza polityka społeczna, a w jej ramach zdecydowanie lepsza edukacja. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2016-02-09 10:37:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE