PARTNER PORTALU
  • BGK

Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych

  • PAP/AT    8 lutego 2016 - 17:38
Morawiecki: Strategia rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów zaniedbanych

Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu (fot. twitter.com)

• Wicepremier spotkał się w Warszawie m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu oraz z przewodniczącym klubu PiS Ryszardem Terleckim.
• Strategia rozwoju przygotowywana przez Ministerstwo Rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych.
• Kluczowy będzie rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie.
"Spotkanie dotyczyło planu odpowiedzialnego rozwoju, czyli strategii, którą wkrótce będę prezentował na Radzie Ministrów. Chciałem przedyskutować poszczególne elementy związane z planem regionalnym, reindustrializacją, innowacjami. Bardzo konkretne rzeczy związane z planami naszego ministerstwa" - relacjonował dziennikarzom po spotkaniu Morawiecki.

Pytany o to, czy przedstawi swój plan na wtorkowym posiedzeniu rządu odpowiedział, że nastąpi to albo we wtorek (9 lutego), albo za tydzień.

Czytaj też: Strategia Rozwoju Polski Centralnej do roku 2020

"Ten plan dotyczy tego, w jaki sposób w dzisiejszych okolicznościach wokół nas, w sytuacji pokryzysowej - miejmy nadzieję, że Europa z powrotem nie wpadnie w jakieś tarapaty - Polska najlepiej powinna się rozwijać na kolejne pokolenia, pięć, dziewięć, piętnaście, dwadzieścia lat" - mówił. "Kwestia, którą bardzo mocno będziemy akcentować, to jest rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie" - podkreślił.

Morawiecki zaznaczył, że chodzi również o rozwój w ramach regionów. Jako przykład podał województwo mazowieckie - jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

"Chcielibyśmy w konstruktywnym dialogu z marszałkami doprowadzić do takiej zmiany niektórych programów regionalnych, by one służyły bardziej mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych" - powiedział wicepremier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-02-09 10:37:59

    Pomysł wzmocnienia słabszych jest dobry, jeśli nie będzie oznaczać izolacji środowisk kulturowo zaniedbanych, od wielu pokoleń. Nie wystarczy sypnąć europejskich pieniędzy słabszym. Trzeba słabszych aktywizować w kierunku uczenia się uzyskiwania wytworów (materialnych i niematerialnych). Izolując sł...abszych, na przykład bezrobotnych w blokach socjalnych, szkodzimy im, a tym samym szkodzimy Polsce. Nie pomoże biednym 500+, ani większe pieniądze. Potrzebna jest lepsza polityka społeczna, a w jej ramach zdecydowanie lepsza edukacja.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: