PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzyczna scena w Gdyni rozkwitnie

  • GK/gdynia.pl    31 stycznia 2012 - 12:38
Muzyczna scena w Gdyni rozkwitnie

Dobiega końca budowa nowej sceny Teatru Muzycznego w Gdyni, który od grudnia 2010 r. przeżywa wielką metamorfozę.
Już 15 kwietnia na deskach nowej sceny odbędzie się premiera „Balu w Operze” Juliana Tuwima w reżyserii Wojciecha Kościelniaka z muzyką Leszka Możdżera.

Scena będzie miała widownię z 300 miejscami, z możliwością dowolnej aranżacji, osobne wejście (od strony Placu Grunwaldzkiego), foyer, kasy biletowe, szatnie i garderoby.

Po otwarciu sceny rozpocznie się przebudowa sceny kameralnej. Ostatnim, najpoważniejszym etapem projektu pod nazwą „Rozbudowa Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni”, będzie powiększenie widowni dużej sceny. Wymaga to zamknięcia tej części teatru od lipca 2012 r. aż do ukończenia prac w maju 2013 r.

Zostanie dobudowany balkon na widowni, która powiększy się dzięki temu o 377 miejsc. Zostanie również powiększone foyer (o dodatkowe piętro). Widownię przykryje nowy dach.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest w maju 2013 r. Rozbudowa realizowana jest w ramach regionalnego programu operacyjnego. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie 71,4 mln zł, dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi przeszło 41 mln zł, kwotę 12,7 mln zł zapewnia gmina miasta Gdynia, a środki z budżetu samorządu woj. pomorskiego to 5 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.