PARTNER PORTALU
  • BGK

Na co przeznaczą premię z ministerstwa?

  • AW    11 stycznia 2011 - 13:56

Województwo kujawsko-pomorskie otrzyma dodatkowe 36 milionów euro na realizację projektów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. To efekt dobrego tempa wdrażania PO KL przez marszałkowską administrację.
Premię z ministerstwa rozwoju regionalnego  otrzyma w sumie osiem województw.

– To naprawdę znakomita wiadomość. Tym bardziej, że dobrej ocenie sprawności kadr administracji oraz instytucji realizujących finansowane z PO KL przedsięwzięcia w całym regionie towarzyszą niemałe pieniądze z tak zwanej krajowej rezerwy wykonania – podkreśla marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. - Dodatkowe środki przeznaczymy najprawdopodobniej na kredyty dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz na funkcjonowanie bezpłatnych przedszkoli i punktów przedszkolnych, przede wszystkim na terenach wiejskich - dodaje.

Piąte miejsce regionu w tempie realizacji PO KL jest wypadkową ocen realizacji wszystkich segmentów tak zwanego regionalnego komponentu programu, czyli tej jego części, za której wdrażanie odpowiadają samorządy województw. W realizacji jednego z nich, wdrażanego przez Urząd Marszałkowski priorytetu IX, w ramach którego prowadzone są projekty edukacyjne, zajęliśmy drugie miejsce w kraju. Oprócz urzędu, za wdrażanie PO KL w naszym regionie odpowiadają także dwie inne marszałkowskie instytucje – Wojewódzki Urząd Pracy i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.