PARTNER PORTALU
  • BGK

Na wschodzie kraju brak chętnych na granty

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    10 sierpnia 2010 - 07:33
Na wschodzie kraju brak chętnych na granty

Samorządy i firmy z wschodniej Polski nie spieszą się ze składaniem wniosków o dotacje na przygotowanie terenów inwestycyjnych.
Od 28 czerwca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów związanych z przygotowaniem terenów inwestycyjnych pod obszary produkcyjne oraz strefy nowoczesnych usług w pięciu wschodnich województwach (lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim) – podaje „Rzeczpospolita”.

Mimo że z programu rozwój Polski wschodniej, adresowanego m.in. do firm i samorządów, do wzięcia jest ponad 144 mln zł, to, jak podała PARP, do 31 lipca wpłynął tylko jeden wniosek o dofinansowanie o wartości 16,2 mln zł (ok. 11 proc. budżetu konkursu).

Również w poprzednim roku granty te nie cieszyły się szczególną popularnością. W jedynym, choć długim, bo trwającym od 6 marca do 30 września 2009 r., naborze złożono jedynie siedem wniosków na nieco ponad 11 mln zł.

Urzędnicy PARP uspokajają.  Konkurs ma charakter zamknięty. Ocena wniosków rozpocznie się po 30 września, więc wnioskodawcy będą składać dokumenty o dofinansowanie w jego końcowej fazie – do końca września – informuje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bozena Rainczuk, 2010-08-10 12:49:30

    Nic sie nie dzieje bez przyczyny, nalezy sobie zadac pytanie DLACZEGO tak sie dzieje i sprobowac popracowac nad przyczynami.