PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków do programu "Polska-Rosja" ruszy najpewniej w czerwcu

  • aw/PAP    9 maja 2016 - 12:57
Nabór wniosków do programu "Polska-Rosja" ruszy najpewniej w czerwcu
Pieniądze z programu mogą być przeznaczone m.in na poprawy dostępności regionów oraz rozwoju transportu (fot..zgora.pios.gov.pl)

• 61,3 mln euro - tyle ma wynieść budżet programu "Polska-Rosja" na projekty transgraniczne m.in. z pieniędzy UE - poinformowało MR.
• Przedstawiciele samorządów, administracji rządowej i środowisk akademickich mogą wziąć udział w konsultacjach w tej sprawie do 10 czerwca.
- Do 10 czerwca br. czekamy na opinie i uwagi do projektu programu "Polska-Rosja 2014-2020" oraz do prognozy jego oddziaływania na środowisko. Przewidywany budżet programu to 61,3 mln euro - 41,3 mln euro z funduszy Unii Europejskiej i 20 mln euro ze środków Federacji Rosyjskiej - poinformowało w poniedziałek (9 maja) Ministerstwo Rozwoju.

Jak dodało, w konsultacjach w sprawie projektu programu mogą wziąć udział m.in. przedstawiciele samorządów, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich.

Resort rozwoju zapowiedział, że ostateczna wersja programu "Polska-Rosja" ma powstać do końca czerwca.

Środki przewidziane w projekcie programu mają być dostępne na przedsięwzięcia dotyczące m.in. promocji kultury lokalnej i zachowania dziedzictwa historycznego, ochrony środowiska, przeciwdziałania zmianom klimatu, poprawy dostępności regionów oraz rozwoju transportu.

W Polsce z programu będą mogły korzystać m.in. instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i ośrodki wspierające biznes z regionu gdańskiego, trójmiejskiego, starogardzkiego, elbląskiego, olsztyńskiego, ełckiego i suwalskiego, słupskiego i białostockiego, a w Rosji - z obwodu kaliningradzkiego.

Polskie samorządy i instytucje mogą sięgać po unijne pieniądze, pochodzące nie tylko z krajowych i regionalnych programów, ale również z transnarodowych. Na projekty międzynarodowe w programach "Europejskiej Współpracy Regionalnej" zarezerwowano w sumie 700 mln euro w latach 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.