PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków. Łódzkie. Konkurs na rehabilitację dla mieszkańców województwa

  • pt/pap    17 sierpnia 2017 - 10:08
Nabór wniosków. Łódzkie. Konkurs na rehabilitację dla mieszkańców województwa
Zadanie będzie dofinansowane z pieniędzy unijnych. (fot.fotolia)

Konkurs na wdrożenie programu rehabilitacji leczniczej dla mieszkańców województwa łódzkiego ogłosił zarząd województwa. Program ma być realizowany w latach 2018-2020 i zostanie dofinansowany z unijnych pieniędzy.
Jak poinformował  wydział informacji i komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, głównym celem konkursu jest wdrożenie programów rehabilitacji medycznej ułatwiających powrót do sprawności przez rehabilitację pacjentów z chorobami układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, tak aby mogli podjąć pracę lub wydłużyć aktywność zawodową.

Zadanie będzie dofinansowane z pieniędzy unijnych. W konkursie jest do rozdania ponad 1,4 mln euro, czyli 6 mln zł. Wartość zgłaszanych projektów musi wynosić co najmniej 50 tys. zł.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zwraca uwagę, że w regionie łódzkim przybywa osób starszych. Wynika to ze struktury demografii. Samorząd województwa stara się "podążać za potrzebami mieszkańców" i dlatego należy przygotować działania, które zapewnią jego mieszkańcom jak "najdłuższą aktywność w dobrym zdrowiu".

O dofinansowanie mogą występować m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, podmioty wykonujące działalność leczniczą, instytucje naukowe, jednostki badawczo-rozwojowe, organizacje pozarządowe.

Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 25 września do 10 października tego roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zainteresowana, 2017-08-18 15:04:26

    A jak i gdzie można pobrać wniosek?