PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków, małopolskie, rewitalizacja: wydłużono termin składania wniosków

  • pt    5 maja 2016 - 19:31
Nabór wniosków, małopolskie, rewitalizacja: wydłużono termin składania wniosków
Na realizację ogłoszonego przez województwo małopolskie konkursu zostanie przeznaczone prawie 6,8 mln zł. (fot.malopolskie.pl)

• Zarząd województwa małopolskiego zadecydował o wydłużeniu terminu naboru wniosków w konkursie, w którym gminy mogą uzyskać dotację na opracowanie lub aktualizację programów rewitalizacji.
• Wnioski można składać do 23 maja.
Przygotowanie przez poszczególne gminy programów rewitalizacji to niezbędny warunek, by w bliskiej przyszłości móc ubiegać się o dofinansowanie konkretnych przedsięwzięć rewitalizacyjnych w ramach 11. osi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 – Rewitalizacja przestrzeni regionalnej.

Na realizację ogłoszonego przez województwo małopolskie konkursu zostanie przeznaczone prawie 6,8 mln zł. Programy rewitalizacji, które zostaną przygotowane przy wsparciu województwa muszą spełniać wymogi określone przez ministerstwo oraz warunki zawarte w regionalnych programach operacyjnych.

O środki mogą ubiegać się wszystkie gminy z Małopolski ale preferowane będą gminy ze słabszym potencjałem, znajdujące się w długotrwałej sytuacji kryzysowej.

Gminy zobowiązane są do zapewnienia wkładu własnego w wysokości minimum 10% kosztów kwalifikowanych dotacji, Maksymalna wartość dofinansowania dla jednej gminy wynosi 150 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.