PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków na ochronę przeciwpowodziową

  • AT    5 maja 2014 - 12:31
Nabór wniosków na ochronę przeciwpowodziową

Ruszył nabór wniosków w ogłoszonym przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego konkursie na dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących rozwoju infrastruktury przeciwpowodziowej. Do podziału jest ponad 6 milionów złotych (1,5 miliona euro).
O dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego m.in. miasta, gminy i powiaty.  W ramach konkursu przewidziano wsparcie na budowę urządzeń przeciwpowodziowych i na regulację rzek. Maksymalny udział dofinansowania wynosi do 85 procent.

Nabór wniosków będzie prowadzony od 5 maja do 16 maja. Rozstrzygniecie w październiku 2014.

- Ochrona terenów zalewowych w naszym regionie jest ważnym zadaniem, dlatego w tym roku przeznaczymy kolejne 6 milionów złotych na budowę i modernizację  zbiorników retencyjnych i wałów przeciwpowodziowych – powiedział marszałek Piotr Całbecki

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące naboru i oceny wniosków tutaj

Ostatnie konkursy w ramach RPO WK-P 2007-2013 województwo może ogłaszać dzięki dodatkowym środkom, które otrzymało za sprawne wdrażanie programu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju), co oznacza, że instytucja koordynująca zarządzanie środkami pomocowymi Unii Europejskiej dla naszego kraju dobrze ocenia działania zarządu województwa kujawsko-pomorskiego w tej sferze. Łączna pula dodatkowych środków (RPO WK-P i pozostające w dyspozycji samorządu województwa pieniądze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) to 115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: