Nabór wniosków na ochronę przeciwpowodziową

Ruszył nabór wniosków w ogłoszonym przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego konkursie na dofinansowanie przedsięwzięć dotyczących rozwoju infrastruktury przeciwpowodziowej. Do podziału jest ponad 6 milionów złotych (1,5 miliona euro).
Nabór wniosków na ochronę przeciwpowodziową

O dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego m.in. miasta, gminy i powiaty.  W ramach konkursu przewidziano wsparcie na budowę urządzeń przeciwpowodziowych i na regulację rzek. Maksymalny udział dofinansowania wynosi do 85 procent.

Nabór wniosków będzie prowadzony od 5 maja do 16 maja. Rozstrzygniecie w październiku 2014.

- Ochrona terenów zalewowych w naszym regionie jest ważnym zadaniem, dlatego w tym roku przeznaczymy kolejne 6 milionów złotych na budowę i modernizację  zbiorników retencyjnych i wałów przeciwpowodziowych – powiedział marszałek Piotr Całbecki

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące naboru i oceny wniosków tutaj

Ostatnie konkursy w ramach RPO WK-P 2007-2013 województwo może ogłaszać dzięki dodatkowym środkom, które otrzymało za sprawne wdrażanie programu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju), co oznacza, że instytucja koordynująca zarządzanie środkami pomocowymi Unii Europejskiej dla naszego kraju dobrze ocenia działania zarządu województwa kujawsko-pomorskiego w tej sferze. Łączna pula dodatkowych środków (RPO WK-P i pozostające w dyspozycji samorządu województwa pieniądze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) to 115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.