Nabór wniosków: Na PROW więcej pieniędzy nie będzie

  • Bartosz Dyląg
  • 14-03-2016
  • drukuj
W puli, którą dostaliśmy na politykę spójności i PROW, więcej pieniędzy nie będzie – mówi wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki.
Nabór wniosków: Na PROW więcej pieniędzy nie będzie
Resort rolnictwa chce efektywnie wykorzystać środki, które są w PROW – zaznacza wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. (fot. W. Denisiuk)

Zdaniem wiceministra rolnictwa Ryszarda Zarudzkiego z PROW 2014-2020 więcej pieniędzy nie będzie. – Możemy za to szukać rozwiązań, jak, to co jest, dobrze wykorzystać, jak to połączyć ze środkami krajowymi. Chodzi nam o efektywne wykorzystanie pieniędzy, które są – wyjaśnia Ryszard Zarudzki.

Wiceminister dodaje, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad nowym podejściem w ramach funduszy. – Jest możliwość zmiany, indywidualnych renegocjacji w ramach PROW. Ale zgadzam się z ministrem Kwiecińskim, że nie ma wylewania dziecka z kąpielą, wywracania wszystkiego do góry nogami – mówi Zarudzki.

PROW 2014-2020

Planuje się, że łączne środki publiczne przeznaczone na realizację PROW 2014-2020 wyniosą 13,5 mld euro, w tym: 8,6 mld euro z budżetu UE (EFRROW) i 4,9 mld euro wkładu krajowego. W ramach PROW 2014-2020 realizowanych będzie łącznie 15 działań.

Planowane w PROW instrumenty pomocy finansowej będą miały na celu przede wszystkim rozwój gospodarstw rolnych (modernizacja gospodarstw rolnych, restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, premie dla młodych rolników, płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Dotacje w ramach PROW, przygotowanie i rozliczenie projektów: zajrzyj na stronę Artmetic!

artmetic ekonsulting, 2016-03-17 20:25:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE