PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków: Nabór na inwestycje w sektorze wytwarzania energii cieplnej z OZE

  • pt    5 grudnia 2016 - 13:14
Nabór wniosków: Nabór na inwestycje w sektorze wytwarzania energii cieplnej z OZE
Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu jest ustalany zgodnie z przepisami pomocy publicznej, nie więcej niż 85% (fot.fotolia)

• NFOŚiGW ogłosił konkurs na wspieranie inwestycji wytwarzających energię z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej.
• Na inwestorów czeka 210 mln zł.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy konkurs projektów w ramach działania 1.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej.

Czytaj też: Nabór wniosków na gospodarkę odpadami komunalnymi

W ogłoszonym konkursie można się ubiegać o pieniądze na budowę nowych lub przebudowę instalacji skutkującej zwiększeniem mocy zainstalowanej jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę (pow. 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (pow. 2 MWth) lub energię geotermalną (pow. 2 MWth).

O dofinansowanie mogą się starać przedsiębiorcy, którzy złożą do NFOŚiGW wnioski o dofinansowanie w terminie od 31 grudnia 2016 r. do 1 marca 2017 r.

Harmonogram konkursu przewiduje dwustopniową ocenę projektów: formalną i merytoryczną, które zakończą się w czerwcu przyszłego roku. Miesiąc później, NFOŚiGW opublikuje na stronie konkursu listy rankingowe projektów wybranych do dofinansowania, a zawarcie umów zaplanowano do października 2017 r.

Na budżet konkursu zarezerwowano kwotę 210 mln zł przy czym maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu jest ustalany zgodnie z przepisami pomocy publicznej, nie więcej niż 85%.

Łączna wartość wsparcia ze środków publicznych (ze wszystkich źródeł) dla jednego przedsiębiorcy na jeden projekt nie może przekraczać 15 mln euro.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.