PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków, PROW 2014-2020: 67 mln na gospodarkę wodno-ściekową na Mazowszu

  • aw    10 października 2016 - 12:29
Nabór wniosków, PROW 2014-2020: 67 mln na gospodarkę wodno-ściekową na Mazowszu
Dofinansowanie będzie można otrzymać np. przebudowę stacji uzdatniania wody ( zdjęcie ilustarcyjne/fot:na www.pewik.gdynia.pl)

• Mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową.
• Do rozdysponowania jest ponad 67 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
• Nabór wniosków potrwa do 5 grudnia.
– Inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową to ciągle jedne z ważniejszych działań dla samorządów z Mazowsza. To nie tylko wyższa jakość życia dla mieszkańców mazowieckich wsi i małych miasteczek, ale także troska o środowisko naturalne. Zachęcam mazowieckie samorządy do ubiegania się o te środki i do realizowania kolejnych inwestycji – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Dofinansowanie będzie można otrzymać m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorczych systemów zaopatrzenia w wodę oraz instalacji do osadów ściekowych.

Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych projektu. Maksymalna wysokość wsparcia na realizację projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w okresie realizacji programu nie może przekroczyć 2 mln zł na beneficjenta. O dofinansowanie mogą ubiegać się mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego.

Nabór wniosków potrwa do 5 grudnia 2016 r. Formularze należy składać bezpośrednio w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków dostępne są na stronie internetowej www.prow.mazovia.pl w zakładce PROW 2014-2020 oraz w aktualnościach.

Na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020 województwo mazowieckie ma do wykorzystania ponad 67 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.