PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków, RPO woj. podlaskie: 60 mln zł na innowacyjne projekty w regionie

  • aw    28 marca 2017 - 14:49
Nabór wniosków, RPO woj. podlaskie: 60 mln zł na innowacyjne projekty w regionie
31 marca startuje nabór wniosków dotyczący mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które są zainteresowane wdrażaniem innowacji. (fot.pixabay)

31 marca startuje nabór wniosków w ramach działania 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
• Województwo Podlaskie nie należy do najlepiej rozwiniętego pod względem innowacyjności regionu Polski. To region typowo rolniczy, a wśród branż przemysłowych dominuje produkcja artykułów spożywczych, napojów i wyrobów tytoniowych - czytamy w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020 r.

• 31 marca startuje nabór wniosków w ramach działania 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

• Nabór dotyczący mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które są zainteresowane wdrażaniem innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym.

• Budżet projektu wynosi 60 mln zł.

Niska innowacyjność regionu jest wypadkową niskiej innowacyjności firm, dlatego powinno się dążyć do rozwijania i wspierania innowacji, rozwoju kapitału ludzkiego i społecznego w regionie. Na Podlasiu problemem jest wdrażanie innowacji przez przedsiębiorstwa, niskie nakłady inwestycyjne „oraz słaba współpraca świata nauki i przedsiębiorstw” - czytamy w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020. Dlatego też 31 marca startuje nabór wniosków w ramach działania 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Czytaj też: Gdzie po fundusze unijne? Konkursy rwą z kopyta

Nabór dotyczy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które są zainteresowane wdrażaniem innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym.

Budżet projektu wynosić będzie 60 mln zł, z zastrzeżeniem, że minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych sięgać powinna 100 tys. zł, maksymalna zaś 20 mln zł. Dla mikro i małych przedsiębiorców maksymalny poziom dofinansowania będzie dochodził do 70 proc., dla średnich przedsiębiorstw do 60 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Dofinansowanie dotyczyć będzie m.in.: rozbudowy przedsiębiorstwa prowadzącej do wprowadzenia na rynek nowych produktów; dokonania zasadniczych zmian procesu produkcyjnego, skutkującego wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów; inwestycji w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.