PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków. Są pieniądze na Otwarte Strefy Aktywności

  • pt    17 stycznia 2018 - 10:32
Nabór wniosków. Są pieniądze na Otwarte Strefy Aktywności
Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce (fot.dpspszczyna.org)

Rozpoczął się nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).
  • Termin składania dokumentów do 15 lutego 2018 roku.
  • Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce.
  • Beneficjantami mogą być samorządy, spółdzielnie i stowarzyszenia.

Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Czytaj też: Program OSA: Ministerstwo Sportu dofinansuje strefy rekreacji

W ciągu dwóch lat Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju może powstać nawet 3 tys. ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Dofinansowaniem w ramach Programu mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

wariant podstawowy:

* siłownia plenerowa;

* strefa relaksu;

* zagospodarowanie zieleni.

wariant rozszerzony:

* siłownia plenerowa;

* strefa relaksu wraz zagospodarowaniem zieleni;

* plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem.

W programie OSA zawarta została uproszczona formuła starania się o dofinansowanie. Jedna gmina będzie mogła złożyć jeden wniosek na wiele stref. Beneficjantami mogą być samorządy, spółdzielnie czy stowarzyszenia.

Wniosek inwestycyjny należy złożyć w okresie od 15 stycznia 2018 r. do 15 lutego 2018r. a formularzu generowanym przez system elektroniczny na stronie MSiT. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.