PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór wniosków, Śląskie: 350 mln zł w unijnych konkursach na dofinansowanie kultury i zdrowia

  • pt/pap    1 marca 2017 - 12:35
Nabór wniosków, Śląskie: 350 mln zł w unijnych konkursach na dofinansowanie kultury i zdrowia
Kwota przeznaczona na dofinansowanie w obszarze dziedzictwa kulturowego to blisko 200 mln zł (fot.slaskie.pl)

• Samorząd województwa śląskiego ogłosił właśnie nabór wniosków w konkursach związanych z dziedzictwem kulturowym i infrastrukturą ochrony zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
• Do dyspozycji jest ponad 350 mln zł.
"Medycyna i kultura to obszary, które są siłą naszego regionu. Industriada - święto Szlaku Zabytków Techniki - została uznana kilka tygodni temu najlepszym produktem turystycznym Polski. Sztuczne serce, nad którym pracują wybitni specjaliści z Zabrza, to kolejny nasz powód do dumy. Zależy nam na tym, by te obszary były jeszcze lepiej rozwinięte" - powiedział w środę marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie w obszarze dziedzictwa kulturowego to blisko 200 mln zł. O wsparcie mogą się ubiegać autorzy dwóch typów projektów: obejmujących prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów wpisanych do rejestru zabytków prowadzonego przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz dla obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki.

W obu przypadkach na wsparcie mogą liczyć przedsięwzięcia podnoszące atrakcyjność kulturową regionu. O dofinansowanie mogą się ubiegać m.in. samorządy, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, a także kościoły i związki wyznaniowe. Wnioski można składać od 31 marca do 30 czerwca 2017 roku. Rozstrzygnięcie zaplanowano na styczeń 2018 roku.

W przypadku konkursu związanego z infrastrukturą ochrony zdrowia można starać się o środki na inwestycje zmierzające do poprawy jakości i dostępności do świadczeń ochrony zdrowia. Mogą to być prace remontowo-budowlane, zakup aparatury, sprzętu medycznego czy wyposażenia.

Szanse na wsparcie mają wyłącznie projekty z obszarów: chorób układu krążenia, chorób nowotworowych, układu oddechowego, układu kostno-stawowo-mięśniowego i dziedzin medycyny związanych z opieką nad matką i dzieckiem.

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w tym konkursie to prawie 152 mln zł. Nabór wniosków w konkursie będzie prowadzony od 31 marca do 30 czerwca 2017 roku. Rozstrzygnięcie zaplanowano na grudzień 2017 roku.

O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty wykonujące działalność leczniczą w rozumieniu ustawy, udzielające świadczeń leczniczych ze środków publicznych oraz jednostki samorządu terytorialnego, które są podmiotem tworzącym dla placówek służby zdrowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2017-03-14 18:30:04

    Dotacje z RPO WSL, dla firm: zajrzyj na stronę Artmetic!