PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadchodzi czas zaciskania pasa

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    19 lipca 2011 - 07:44
Nadchodzi czas zaciskania pasa

Zdaniem samorządowców kończy się rzeka pieniędzy, które płynęły do nas z Unii Europejskiej.
W przyszłym roku zaczną się wyczerpywać pieniądze unijne, które są kołem zamachowym wydatków inwestycyjnych – pisze „Rzeczpospolita”.

Zdaniem prezydenta Poznania, który piąty raz zwyciężył w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej” wśród miast na prawach powiatu, Ryszarda Grobelnego (zabierz głos/oceń prezydenta) obecny rok będzie ostatnim rokiem wspieranej przez Unię modernizacji.

Czytaj też: Są wyniki rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”

W kolejnych latach poziom inwestycji będzie spadać. W 2015 r. w porównaniu z 2011 r. zmniejszy się o ok. 30 proc. Zamiast ponad 40 mld zł rocznie, samorządy wydadzą na projekty inwestycyjne 18 mld zł.

Czytaj też:  Zacznijmy rozmawiać o dochodach samorządów

Zdaniem Grobelnego trzeba będzie ciąć wydatki bieżące, może nawet zamykać szkoły i teatry, a także ciąć zatrudnienie w administracji samorządowej.

Czytaj też: Resort finansów od lat zawyża dochody, samorządów też

Spadają też realne dochody samorządów, bo rząd nakłada na nie coraz to nowe zadania, ale nie daje pieniędzy na ich realizację. Według ekspertów luka w dochodach budżetowych samorządów wynosi 14 mld zł – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Koja, 2011-07-19 09:51:42

    Niech zaciskaja pas w pierwszym rzędzie złodzieje,a kto nimi jest każdy wie,tylko oni chcą pas na cudzym brzuchu zaciskać.