PARTNER PORTALU
  • BGK

Najlepsi w wykorzystaniu unijnych rezerw

  • AW/umwo.opole.pl    1 marca 2011 - 09:37
Najlepsi w wykorzystaniu unijnych rezerw

Województwo opolskie zajęło I miejsce w rywalizacji o Krajową Rezerwę Wykonania. Dostanie dodatkowo prawie 117 mln euro.
Środki Krajowej Rezerwy Wykonania (KRW) - w wysokości ponad 1,3 mln euro - zostały rozdzielone pomiędzy krajowe i regionalne programy operacyjne. Z tej puli województwo opolskie otrzyma dodatkowo prawie 117 mln euro tj. o ok. 19 % więcej niż miało dotychczas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Kapitał Ludzki. Jest to najlepszy wynik na tle innych województw.

 - Kiedy ogłosiliśmy konkurs, nie sądziłam, że zakończy się on takim sukcesem. Dziś wszystkie regiony mogą się mienić jego zwycięzcami - powiedziała minister Elżbieta Bieńkowska podczas konferencji prasowej w Opolu.

Marszałek województwa opolskiego przypomniał, że w ramach RPO zawarto 940 umów, których wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wyniosła ponad 1,5 mld zł. Na konta gmin, firm i instytucji wpłynęło już około 760 mln zł. Ta kwota ma ogromne znaczenie dla gospodarki, bowiem przekłada się bezpośrednio na rozwój przedsiębiorstw, nowe inwestycje i miejsca pracy. Można powiedzieć, że na ten moment „zainwestowaliśmy” wspólnie w każdego mieszkańca województwa średnio już około 740 zł.

W czasie gali pamiątkowymi statuetkami nagrodzeni zostali najlepsi beneficjenci RPO oraz PO Kapitał Ludzki. Wyróżnienie odbierali m. in. prezydent Opola, Ryszard Zembaczyński za najwyższą wartość umowy (wiadukt na Struga), prof. Marek Tukiendorf, prorektor Politechniki Opolskiej, za największą (15) ilość zrealizowanych przez uczelnię projektów, prof. Krystyna Czaja, rektor Uniwersytetu Opolskiego, za objęcie działaniem projektu największej liczby studentów czy też przedstawicielki wsi Wilamowice Nyskie za najsmaczniejszy projekt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.