PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW, nabór wniosków: Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu

  • pt    14 czerwca 2016 - 12:29
NFOŚiGW, nabór wniosków: Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu
Dofinansowanie JST mogą dostać m.in. na podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, mające na celu likwidację indywidualnych i zbiorowych źródeł niskiej emisji (fot.mat.prasowe)

• Od 30 czerwca JST mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji poprawiających dystrybucję ciepła i chłodu.
• Na beneficjentów czeka 67 mln zł.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza konkurs projektów w ramach działania 1.5 –„Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”.

Typy projektów podlegających dofinansowaniu w ramach Działania 1.5. to:

* przebudowa istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, celem zmniejszenia strat na przesyle i dystrybucji;

* budowa przyłączy do istniejących budynków i instalacja węzłów indywidualnych, skutkująca likwidacją węzłów grupowych;

* budowa nowych odcinków sieci cieplnej wraz z przyłączami i węzłami ciepłowniczymi, w celu likwidacji istniejących lokalnych źródeł ciepła, opalanych paliwem stałym;

* podłączenia budynków do sieci ciepłowniczej, mające na celu likwidację indywidualnych i zbiorowych źródeł niskiej emisji.

O dofinansowanie mogą ubiegać nie tylko przedsiębiorcy, ale także jednostki samorządu terytorialnego oraz działające w ich imieniu jednostki organizacyjne, a także podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami.

Na dofinansowanie projektów w ramach konkursu przeznaczono 67 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można składać w terminie od 30 czerwca do 30 września br.

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu jest ustalany zgodnie z przepisami pomocy publicznej, na nie więcej niż 85 proc.

Warunki udzielania pomocy publicznej są określone w rozporządzeniu ministra gospodarki z dnia 23 października 2015 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej na projekty inwestycyjne w zakresie budowy lub przebudowy sieci ciepłowniczej lub chłodniczej, będącą częścią efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego i chłodniczego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (Dz. U. z 05.11.2015 poz. 1802).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.