PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW: Szkolenia z POIiŚ 1.5 i 1.6.2 dotyczące sieci oraz dystrybucji ciepła i chłodu

  • em    7 marca 2017 - 12:23
NFOŚiGW: Szkolenia z POIiŚ 1.5 i 1.6.2 dotyczące sieci oraz dystrybucji ciepła i chłodu
NFOŚiGW zaprasza na szkolenie z POIiŚ 1.5 i 1.6.2: sieci oraz dystrybucja ciepła i chłodu (fot. pixabay)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje dwa bezpłatne szkolenia, które przygotują potencjalnych beneficjentów do wypełniania wniosków w ramach drugiego naboru unijnych konkursów dla działania 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu oraz poddziałania 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji.
Zakres szkoleń obejmuje następujące zagadnienia: informacje dotyczące działania 1.5 i poddziałania 1.6.2 (harmonogram konkursu, zasady oceny wniosków, wymagania wynikające z SZOOP, kryteria oceny, wymagane dokumenty do wniosku); wniosek o dofinansowanie – instrukcja wypełniania; generator wniosku o dofinansowanie; pomoc publiczna w kontekście wdrażania działania 1.5 i poddziałania 1.6.2; metodyka wyliczania maksymalnej wysokości dofinansowania oraz załączniki finansowe do wniosku; metodologia wyliczenia wskaźników rezultatu; procedury zawierania umów.

Działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu obejmuje swoim zakresem inwestycje związane przede wszystkim z przebudową istniejących systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, celem zmniejszenia strat na przesyle i dystrybucji. Projekty muszą wynikać z planów gospodarki niskoemisyjnej oraz spełniać wymóg efektywnego systemu ciepłowniczego lub chłodniczego. Dostępna alokacja dla konkursu to ponad 147 mln zł. Na wsparcie w ramach poddziałania 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji zaplanowano środki w wysokości 125 mln zł. Nabór wniosków dla obydwu konkursów przewidziano od 28.02.2017 r. do 28.04.2017 r.

Terminy przyjmowania zgłoszeń upływają 13 marca na szkolenie w dniu 16 marca oraz 24 marca na szkolenie w dniu 28 marca br. Szkolenia odbędą się w siedzibie NFOŚiGW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2017-03-14 18:57:34

    Dotacje z NFOŚGW oraz unijne: zajrzyj na stronę Artmetic!