Nie będzie mniej pieniędzy z Unii

– Koperta dla Polski z pieniędzmi z unijnej polityki spójności raczej nie będzie mniejsza. Tak więc w latach 2014-2020 wciąż będą one stanowiły istotny impuls inwestycyjny i prorozwojowy – mówi Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.
Nie będzie mniej pieniędzy z Unii
Tworzą się właśnie wieloletnie ramy finansowe UE, które obowiązywać będą do roku 2020. Jakie będą nowe priorytety i strategiczne cele?

Elżbieta Bieńkowska: Cele wyznacza unijna strategia na rzecz wzrostu i zatrudnienia, Europa 2020. Nowa polityka spójności, podobnie jak wszystkie inne polityki unijne, będzie z nią w sposób bezpośredni powiązana. Zostało to między innymi odzwierciedlone w zakresie tematycznym funduszy polityki spójności. Komisja Europejska będzie wymagać, aby duża część środków unijnych została przeznaczona na inwestycje w innowacje i B+R, na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, na gospodarkę niskoemisyjną oraz na włączenie społeczne i walkę z ubóstwem. Dzięki temu, środki z budżetu unijnego zostaną skoncentrowane na inwestycjach wspierających zrównoważony wzrost.

Więcej na ten temat tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE