Nie grozi nam utrata funduszy

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego dementuje informacje prasowe o tym, że grozi nam utrata funduszy unijnych.

Sprawa dotyczy informacji zawartych w artykule „Miliony dotacji do zwrotu”, opublikowanym w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Resort rozwoju informuje, że Komisja Europejska przeprowadziła jesienią 2009 r. audyt projektów realizowanych w ramach Programu operacyjnego „Kapitał ludzki”.

„Komisja Europejska nie nałożyła żadnej kary finansowej na Polskę, ani też nie grozi nam jakakolwiek utrata środków europejskich. W trakcie przeprowadzonego audytu KE dokonała ustaleń, które skutkowały wydaniem rekomendacji dotyczących poszczególnych projektów, w tym projektu Syriusz. Obecnie strona polska analizuje najwłaściwszy sposób ich wdrożenia” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Według resortu rozważane są różne warianty postępowania w celu wdrożenia wystosowanych przez KE rekomendacji, m.in. przesunięcia finansowania na inne działania dotyczące tworzenia rozwiązań sprzyjających godzeniu życia zawodowego i rodzinnego oraz ułatwiania kobietom dostępu do rynku pracy.

Jednym z obszarów dyskusji jest możliwość dofinansowania utworzenia i wsparcia początkowej działalności żłobków. Rozwiązanie to będzie możliwe w związku ze zmianami w programie, które Ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje wprowadzić we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej i Komisją Europejską podczas tzw. przeglądu śródokresowego programu kapitał ludzki, dokonywanego w połowie okresu budżetowego 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

to dobra wiadomość dla wszystkich

BOBO, 2011-03-21 09:35:32 odpowiedz

No to bardzo dobrze !!Wieloletnie starania nie przepadną!!

Bolesław, 2011-03-21 09:31:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE