Niepołomicka Strefa Inwestycyjna dostanie unijne

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna otrzyma unijne wsparcie na polepszenie infrastruktury drogowej. Dzięki przedsięwzięciu o wartości ok. 22 mln zł strefa uzyska połączenie z autostradą A4.

W środę zarząd województwa małopolskiego zdecydował o przyznaniu niepołomickiej strefie unijnego wsparcia w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przedsięwzięcie ma pochłonąć ok. 22 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 17,6 mln zł.

Projekt przewiduje przede wszystkim przebudowę i budowę dróg na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Powstanie m.in. południowa obwodnica strefy w Niepołomicach i Podłężu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyraziła też zgodę na budowę węzła łączącego strefę z planowanymi na A4 Miejscami Obsługi Podróżnych Podłęże i Zakrzów.

Równocześnie Gmina Niepołomice zawarła porozumienie z Gminą Wieliczka i Miastem Kraków w sprawie połączenia drogowego stref przemysłowych Niepołomic i Wieliczki do węzła Christo-Botewa na drodze ekspresowej S7, stanowiącej równocześnie wschodnią obwodnicę Krakowa.

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna jest zlokalizowana w środkowej część Małopolski w granicach administracyjnych miasta Niepołomice oraz miejscowości Podłęże. Obszar strefy zajmuje 500 ha gruntów, z czego ponad 200 ha zostało już zagospodarowanych. Do dyspozycji inwestorów przygotowywane jest kolejne 100 ha terenów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.