Niepołomicka Strefa Inwestycyjna dostanie unijne

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna otrzyma unijne wsparcie na polepszenie infrastruktury drogowej. Dzięki przedsięwzięciu o wartości ok. 22 mln zł strefa uzyska połączenie z autostradą A4.

W środę zarząd województwa małopolskiego zdecydował o przyznaniu niepołomickiej strefie unijnego wsparcia w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przedsięwzięcie ma pochłonąć ok. 22 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 17,6 mln zł.

Projekt przewiduje przede wszystkim przebudowę i budowę dróg na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Powstanie m.in. południowa obwodnica strefy w Niepołomicach i Podłężu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyraziła też zgodę na budowę węzła łączącego strefę z planowanymi na A4 Miejscami Obsługi Podróżnych Podłęże i Zakrzów.

Równocześnie Gmina Niepołomice zawarła porozumienie z Gminą Wieliczka i Miastem Kraków w sprawie połączenia drogowego stref przemysłowych Niepołomic i Wieliczki do węzła Christo-Botewa na drodze ekspresowej S7, stanowiącej równocześnie wschodnią obwodnicę Krakowa.

Niepołomicka Strefa Inwestycyjna jest zlokalizowana w środkowej część Małopolski w granicach administracyjnych miasta Niepołomice oraz miejscowości Podłęże. Obszar strefy zajmuje 500 ha gruntów, z czego ponad 200 ha zostało już zagospodarowanych. Do dyspozycji inwestorów przygotowywane jest kolejne 100 ha terenów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE