PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa instrukcja w POKL

  • ZWI    9 stycznia 2013 - 11:51
Nowa instrukcja w POKL

Instytucja zarządzająca programem kapitał ludzki znowelizowała instrukcję wypełniania wniosku o dofinansowanie w ramach programu kapitał ludzki.
Aktualizacja instrukcji ma charakter dostosowujący do zapisów innych dokumentów opracowanych przez Instytucję Zarządzającą PO KL i obejmuje doprecyzowanie zapisów w zakresie Grupy Sterującej powoływanej w projektach systemowych i partnerskich; projektów realizowanych z zastosowaniem uproszczonych metod rozliczania wydatków; sporządzania opisu kadry zaangażowanej w realizację projektu w kontekście obowiązków, które będą wykonywały osoby samozatrudnione lub osoby współpracujące oraz wkładu prywatnego.

Znowelizowana instrukcja udostępniona została w grudniu 2012 r. w nowej wersji 8.6 Generatora Wniosków Aplikacyjnych (GWA) i obowiązuje w odniesieniu do wniosków o dofinansowanie składanych w odpowiedzi na konkursy i rundy konkursowe ogłaszane od dnia 1 stycznia 2013 r. oraz dla wniosków o dofinansowanie projektów systemowych składanych do oceny od dnia 1 stycznia 2013 r.

Od 1 stycznia 2013 roku wszystkie wnioski o dofinansowanie projektu składane są w nowej wersji GWA. Jednocześnie w przypadku konieczności poprawy wniosku złożonego w wersji 7.5 GWA, zmiany będą wprowadzane wyłącznie przy użyciu nowej wersji GWA.

Ze względu na niewielki charakter wprowadzonych zmian została zapewnienia możliwość edycji wniosku z wersji 7.5 GWA w wersji 8.6, dzięki czemu nie jest konieczne tworzenie wniosku od podstaw. Po wczytaniu pliku z wnioskiem do nowej wersji aplikacji, nastąpi jego przekształcenie do nowej wersji GWA oraz zmieni się suma kontrolna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Sokrates, 2013-01-09 14:33:20

    Tego kapitału ludzkiego jest za dużo jak twierdzą możni tego świata i wszystkimi sposobami im dostępnymi starają się go pomniejszyć,czyli schłodzić podobnie jak schłodzono naszą gospodarkę.Uważają,że inteligentne roboty są tańsze i się nie buntują.Wszystko ponad to co napisałem jest mową trawą dla l...emingów.Dixi  rozwiń