PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa perspektywa UE szansą dla Polski Wschodniej

  • WNP.pl (Katarzyna Walterska)    21 lipca 2014 - 08:59
Nowa perspektywa UE szansą dla Polski Wschodniej

Polska Wschodnia zachwyca pięknem krajobrazu, ale dla wielu to nadal tzw. Polska B. To też wschodnia granica Unii Europejskiej oraz strefy Schengen. Potrzeby makroregionu są ogromne a unijna perspektywa finansowa 2014-2020 otwiera przed nim nowe możliwości.
Będzie o tym mowa podczas dzisiejszej konferencji prasowej (21 lipca) zapowiadającej Wschodni Kongres Gospodarczy, który zaplanowano w dniach 18-19 września 2014 r. w Białymstoku. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, Portalusamorzadowego.pl i portalu wnp.pl

Tematyka Kongresu obejmie zarówno nowe rozdanie w polityce europejskiej i przyszłość Europy w jej relacjach ze Wschodem, jak i wpisujące się w to tło zagadnienia rozwojowe Polski Wschodniej - od wielkich inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po szczegółowe analizy rynków, m.in. rolno-spożywczego, usług medycznych czy nieruchomości hotelowych.

Innowacyjność i infrastruktura

W Programie Operacyjnym Polska Wschodnia finansowanym z budżetu UE 2014-2020 na skok cywilizacyjny makroregionu obejmującego województwa: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie przewidziano 2,1 mld euro.

Cały artyuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.