PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa sala widowiskowa w poznańskim zamku

  • GK    16 grudnia 2012 - 11:14
Nowa sala widowiskowa w poznańskim zamku

Przebudowana Sala Wielka Centrum Kultury Zamek została uroczyście otwarta. Inwestycja kosztowała 61,7 mln zł, z czego 27 mln zł stanowiły środki z programu infrastruktura i środowisko.
W ramach przedsięwzięcia przebudowano i zmodernizowano nie tylko salę wielką, ale także cały kompleks sal usytuowanych we wschodnim skrzydle dawnego zamku cesarskiego. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu sala wielka została przekształcona w wielofunkcyjną salę widowiskową.

Wyposażono ją w mobilne ściany, scenę i widownię, a także w nowoczesny sprzęt elektroakustyczny i multimedialny. Sala pomieści 460 widzów i będą się w niej odbywały koncerty, spektakle, a także pokazy filmowe i konferencje.

Nad salą zagospodarowano nieużytkowane dotąd poddasze. Powstała dzięki temu scena nowa z widownią na ok. 120 osób. Będą się tu odbywać mniejsze koncerty i spektakle.

Sercem nowego zamku będzie atrium, czyli dawny hol sali wielkiej. Spektakularny, zamknięty szklanym dachem dwupoziomowy hol z antresolą. Ze schodów, które „ślimakiem" prowadzą na antresolę, rozciąga się znakomity widok na całą nową przestrzeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.