PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa siedziba humanistów na uniwersytecie

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    3 października 2011 - 13:28
Nowa siedziba humanistów na uniwersytecie

Dzisiaj (3 października), na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się otwarcie budynku Collegium Humanisticum, które powstało dzięki środkom z regionalnego programu operacyjnego.
Uroczyste otwarcie Collegium Humanisticum, które powstało w miasteczku uniwersyteckim na Bielanach rozpoczęło się o godzinie 13. Jako pierwsi zajęcia w nowym gmachu rozpoczną studenci historii i neofilologii.

Budowa Collegium Humanisticum to pierwszy etap realizacji koncepcji stworzenia nowego kampusu, w którym znajdą się pomieszczenia dydaktyczne i badawcze wszystkich uniwersyteckich kierunków humanistycznych.

Jako pierwsze powstały dwa segmenty nowej siedziby humanistów: część dydaktyczna o powierzchni całkowitej ok. 9.600 mkw i moduł naukowo – badawczy o powierzchni 4.750 mkw dla Wydziału Nauk Historycznych, gdzie siedzibę będą miały: dziekanat, sale rady wydziału, pokoje dyrekcji instytutów oraz pracowników naukowych, a także pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 76 mln zł, z czego 42 mln zł pochodzą z RPO. W przyszłości Collegium Humanisticum będzie mogło być rozbudowywane o kolejne moduły wydziałowe, które korzystać będą ze wspólnej części dydaktycznej.

Docelowo będzie to pięciosegmentowy obiekt o łącznej powierzchni około 25.535 mkw, który pomieści trzy wydziały: humanistyczny, filologiczny i pedagogiczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.