PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa zajezdnia i autobusy dla Świnoujścia

  • KB    9 lipca 2010 - 16:19

W Świnoujściu pojawi się dziesięć nowych autobusów oraz wybudowana zostanie zajezdnia autobusowa.
Nowa zajezdnia i autobusy to efekt podpisanych dziś (9 lipca) w Świnoujściu umów o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa zachodniopomorskiego.

Podpisane dziś przez marszałka województwa zachodniopomorskiego Władysława Husejkę umowy o dofinansowaniu dotyczą dwóch projektów, których beneficjentem jest Komunikacja Autobusowa: „Rozwój i poprawa jakości komunikacji pasażerskiej w Świnoujściu poprzez zakup taboru autobusowego” – dofinansowanie wyniosło 6,7 mln zł i „Usprawnienie komunikacji publicznej w Świnoujściu poprzez budowę zajezdni autobusowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” – dotacja w kwocie 14, 7 mln zł.

Prezes spółki Komunikacja Autobusowa Kazimierz Rejmus, dziękując marszałkowi, mówił:

- To był najwyższy czas na wymianę taboru w naszym mieście. Nasz najstarszy autobus ma już 24 lata, czyli tyle samo ile ma mój syn - żartował.

- Jestem przekonany, że nowe autobusy i zajezdnia będą długo służyć nie tylko mieszkańcom Świnoujścia, ale także turystom, którzy licznie odwiedzają to piękne miasto –  powiedział marszałek Husejko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.