Nowacka: PO przespała 8 lat dla Polski Wschodniej

Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka w Olsztynie podkreśliła, że "fundusze europejskie nie były dobrze wykorzystane we wschodniej części kraju". Jej zdaniem właśnie na Warmii i Mazurach widać jak bardzo Polska potrzebuje zmiany i dobrego gospodarowania.
Nowacka: PO przespała 8 lat dla Polski Wschodniej
Barbara Nowacka źle ocenia wydawanie środków UE w Polsce Wschodniej (fot.zjednoczona-lewica.pl)

Nowacka mówiła w środę o funduszach unijnych.

"Owszem były wydawane, ale nie inwestowane i trudno nie mieć wrażenia jak Platforma Obywatelska ostatnie 8 lat przespała w szczególności dla Polski Wschodniej".

Podkreśliła, że to właśnie w Polsce Wschodniej można było w większym stopniu zainwestować w kapitał ludzki, wyrównując szanse społeczne, można było reindustrializować region i poprawiać jego infrastrukturę.

W jej ocenie, "Platforma Obywatelska nie chciała tego zrobić, bo przez lata kierowała się zasadą, że tam gdzie dostaje większość parlamentarną, gdzie ma duże poparcie, to duże więcej inwestuje". "Tutaj nie zawsze mieli poparcie aż takie, jak by chcieli, więc inwestowali dużo mniej" - oceniła.

Jak dodała, to Zjednoczona Lewica jest "szansą na dobrą zmianę, zmianę polityki społecznej, polityki solidarności społecznej, równych praw i szans, równych szans rozwojowych i dobrej gospodarki".

Podkreśliła, że PO wyczerpała swój potencjał. W jej ocenie to ugrupowanie tylko składa obietnice, nie realizuje zaś zobowiązań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prezydent Miasta Chełma Agata Fisz po ośmiu latach Rządzenia co nawywijała strach mówić, obłąkana psychopatka doprowadziła również swą chciwością Miasto do progu bankructwa.W/w jest pełnomocnikiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach parlamentarnych po płaczkiem Lewicy Razem (jaki ojciec z Gminy... Leśniowice największy sku.....tak córka- jabłko od jabłoni daleko nie pada). Niech Bóg ma Nas w swej opiece, banda oszustów przegra, gdyż wszystko wiecie! rozwiń

prawda wypływa, 2015-10-23 07:31:52 odpowiedz

Nie przespała tylko w doopie wszystko miała, lulki paliła i kasirę kosiła - mówiła o tym komisarz Bieńkowska... Nowacka nie słyszała? To czym Nowacka się interesuje? Snem?...

Wróżka z Brukseli, 2015-10-21 15:19:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE