PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje w Jedlni-Letnisku

  • RadomNews.pl    9 sierpnia 2013 - 15:14
Nowe inwestycje w Jedlni-Letnisku

Urząd gminy Jedlnia-Letnisko pozyskała kolejne środki z UE na wykonania zadania pod hasłem „Rozszerzenie bazy turystyczno-sportowo-rekreacyjnej w Jedlni-Letnisko".
Z tych pieniędzy powstanie m.in. rozbiórkę starego mola, wybudowanie nowego pływającego w kształcie litery T, siłownię zewnętrzną czy oświetlenie.

- Wartość projektu to kwota 644 109,39 zł z czego dofinansowanie wynosi 77,62% tj. 499 957,71 zł, a środki własne 22,38 % tj. 144 151,68 zł. Wszystkie koszty projektu zostały uznane jako koszty kwalifikowane łącznie z VAT, a więc dofinansowanie jest bardzo wysokie i bardzo dla nas korzystne - czytamy na blogu Piotra Leśnowolskiego, wójta Jedlni-Letnisko.

Projekt przewiduje wykonanie siłowni zewnętrznej, oświetlenia, rozbiórkę starego molo i budowę pomostu pływającego (w kształcie litery T o wymiarach; wejście szer. 2 m oraz długości 26 m i część lewa i prawa o wymiarach 16mx3m- łącznie wielkość pomostu- 100 m. kw.), promocje walorów turystyczno-rekreacyjnych, budowę toalet publicznych z uwzględnieniem toalet dla osób niepełnosprawnych, tablice informacyjne, czy budowę strony internetowej o tematyce turystycznej. Z funduszu sołeckiego zostały już zakupione piękne ławki i kosze na śmieci.

Prace są przewidziane do wykonania w roku 2013/2014.

- Zapewne zadajecie sobie Państwo pytanie, a co z wodą w zalewie. Podjąłem już pewne decyzje odnośnie harmonogramu prac nad tym przedsięwzięciem. Jest ono bardzo duże i kosztowne, ale w końcu kiedyś trzeba przestać o tym mówić i zacząć robić coś w tym kierunku. Prowadzę rozmowy od kilku miesięcy i efektem będzie powołanie - jeszcze w sierpniu- bardzo fachowej grupy ds. zalewu (w większości z poza urzędu gminy). Więcej konkretów w tej sprawie podam po zapowiedzianym spotkaniu. Jak przy każdej inwestycji tak i w tej kwestii jestem optymistą. Musi nam się udać - pisze wójt Leśnowolski na swoim blogu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.