PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe miejsca pracy w świętokrzyskim dzięki środkom z UE

  • PAP    21 lutego 2013 - 08:56
Nowe miejsca pracy w świętokrzyskim dzięki środkom z UE

52 projekty z województwa świętokrzyskiego zyskają 32 mln zł dofinansowania unijnego, dzięki czemu powstanie blisko 200 nowych miejsc pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach - informuje urząd marszałkowski.
Zarząd województwa rozdysponował oszczędności, jakie pojawiły się w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego podczas realizacji dotowanych wcześniej projektów. Dzięki różnicom kursu euro oraz zmianom w zrealizowanych już przedsięwzięciach dotację otrzyma kilkadziesiąt firm, których 52 wnioski czekały na dofinansowania z listy rezerwowej. Na bezpośrednie wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw są dodatkowe 32 mln zł.

Czytajk też:  Pomogą pracodawcom utrzymać miejsca pracy

"Projekty, które uzyskały dofinansowanie z RPO, dotyczą bardzo różnorodnych branż i praktycznie ze wszystkich powiatów regionu. W wielu przypadkach ich realizacja już się rozpoczęła, bo przedsiębiorcy zdecydowali się na samodzielne sfinansowanie rozwoju swoich firm. Dofinansowanie pomoże im do grudnia 2014 roku stworzyć 189 nowych miejsc pracy" - poinformowała w środę dyrektor Departamentu Funduszy Strukturalnych Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Irena Sochacka.

Większość dofinansowanych projektów ma z pozoru niewiele wspólnego z rynkiem pracy. Wśród nich znalazła się m.in. budowa ośrodka hipo- i dogoterapii w Zagajach, który jako pierwszy w regionie będzie prowadzić zajęcia rehabilitacyjne przez kontakt z psami. Dzięki inwestycji za 4,3 mln zł, która z RPO otrzymała 1,5 mln zł, pracę w ośrodku dostaną, co najmniej trzy osoby. O trzy nowe produkty zwiększy swoją ofertę producent pokryć dachowych z gminy Wodzisław, który kosztem za 3,7 mln zł i przy unijnym dofinansowaniu w wysokości 1,5 mln zł wyposaży zakład w linie technologiczną do produkcji paroprzepuszczalnych membran dachowych. Firma ta zatrudni cztery osoby, zwiększy się także jej konkurencyjność na rynku krajowym.

Województwo świętokrzyskie na wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczyło od 2007 roku z regionalnego programu operacyjnego blisko 90 mln euro. Dofinansowania otrzymało ponad 550 projektów. Tylko w 2012 roku dzięki temu powstało ponad 600 miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.