PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe pojazdy elektryczne dla kolei

  • PAP    18 sierpnia 2011 - 21:27

W ciągu najbliższych czterech lat na tory woj. zachodniopomorskiego wyjadą nowe pojazdy elektryczne, które będą obsługiwały trasy: Świnoujście-Poznań, Szczecin-Poznań, Szczecin-Słupsk oraz Kołobrzeg-Poznań - podał Urząd Marszałkowski w Szczecinie.
Pomorze Zachodnie wraz z województwami: lubuskim, łódzkim, wielkopolskim uczestniczy we wspólnym projekcie dotyczącym zakupu nowoczesnego taboru dla linii kolejowych. Projekt zyskał akceptację Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - powiedział w czwartek dziennikarzom marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.

Wartość projektu to ok. 541 mln zł. Pomorze Zachodnie ma otrzymać siedem z 22 kupionych pojazdów elektrycznych, wartych ok. 170 mln zł brutto.

Dofinansowanie projektu z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ma wynieść 220 mln zł.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, zakup pojazdów jest częścią planu modernizacji i zakupu taboru kolejowego użytkowanego na terenie województwa zachodniopomorskiego. W latach 2010-2011 za blisko 180 mln zł zakupiono w regionie 12 szynobusów.

Region zamierza także zmodernizować dwie linie kolejowe, co ma pozwolić na przywrócenie zlikwidowanego w 2001 r. połączenia kolejowego między Wałczem a Szczecinem. Planuje się także wybudować połączenie kolejowe z lotniskiem w Goleniowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.