PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe projekty

  • JL    20 października 2010 - 09:47

Przebudowa budynku hotelowego na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie i zakup specjalistycznego sprzętu na potrzeby strażaków ochotników znajdą się w wykazie projektów kluczowych.
Adaptacja budynku dla szpitala okulistycznego ma pochłonąć 29,7 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 12,4 mln zł. Głównym celem projektu jest utworzenie nowoczesnej placówki o wysokim standardzie i jakości leczenia.

Projekt przewiduje prace adaptacyjne budynku hotelowego dla celów szpitala, tj. wykonanie robót demontażowych i rozbiórkowych w istniejącym budynku, realizację robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową obiektu, zagospodarowanie terenu wokół obiektu oraz zakup pierwszego wyposażenia, w tym sprzęt medyczny. W rezultacie powstanie zmodernizowany szpital o powierzchni prawie 67 tys. mkw.

Na zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP pójdzie 2 mln zł, z czego kwota dofinansowania z programu regionalnego wyniesie 1,2 mln zł. Strażacy otrzymają sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz zestawy narzędzi hydraulicznych.

Celem projektu jest poprawa zdolności reagowania straży pożarnej w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych oraz katastrof technicznych, awarii i innych stanów zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, jak również poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ekologicznego oraz zwiększenie skuteczności akcji straży pożarnej w zakresie ograniczania negatywnych skutków pożarów i powodzi w aglomeracjach miejskich, na terenach wiejskich i leśnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.