PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe projekty z RPO

  • BB    28 września 2011 - 19:40
Nowe projekty z RPO

Budowa hali sportowej przy gimnazjum w Solcu Zdroju oraz systemów kanalizacyjnych w gminach Stopnica, Bliżyn i Pawłów to kolejne projekty, które otrzymają dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
O wyborze projektów zdecydował dziś Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Projekty te dotychczas znajdowały się na listach rezerwowych i jako pierwsze na tych listach czekamy na możliwość dofinansowania. Teraz będą mogły je uzyskać m.in. dzięki oszczędnościom poprzetargowym, uzyskanym przy realizacji innych inwestycji z RPO.

Dzięki „uwolnieniu” dodatkowych pieniędzy uda się zrealizować projekt gminy Solec Zdrój, pod nazwą „Budowa hali sportowej przy Gimnazjum w Solcu Zdroju” – całkowity koszt inwestycji to 5 mln 735 tys. zł, natomiast planowana kwota dofinansowania to 3 mln 441 tys. zł. Zadanie będzie finansowane z działania 5.2 „Podniesienie jakości usług publicznych poprzez wspieranie placówek edukacyjnych i kulturalnych”.

Realizacji (w ramach działania 4.1 „Rozwój regionalnej infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej”) doczekają się też trzy projekty kanalizacyjne: w gminie Stopnia – obejmujący budowę kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Suchowola, Szklanów i Falęcin Stary, w gminie Bliżyn – gdzie realizowany będzie drugi etap budowy kanalizacji w samym Bliżynie oraz w gminie Pawłow, w której skanalizowana zostanie miejscowość Bukówka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.