PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe wytyczne dotyczące kontroli realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020

  • MIW    19 marca 2018 - 13:00
Nowe wytyczne dotyczące kontroli realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020
Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju (fot. twitter.com / mat. MIR)

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju opublikowało wytyczne w zakresie kontroli realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.
Choć resort podał informację na ten temat dziś (19.03), to wytyczne stosowane są od 16 marca, gdyż wtedy właśnie komunikat w tej sprawie został opublikowany w Dzienniku Urzędowym RP.

Czytaj: Największy program operacyjny 2007-2013 zamknięty i rozliczony

Jak wyjaśnia resort, zmiany w zaktualizowanych wytycznych w zakresie kontroli realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020 polegają na: zdefiniowaniu warunków prowadzenia kontroli krzyżowej instrumentów finansowych; wprowadzeniu obowiązku posługiwania się w ramach kontroli VAT narzędziem udostępnionym na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, przekazaniu odpowiedzialności za sporządzanie procedur prowadzenia kontroli krzyżowych do DCD w MIiR; zobowiązaniu instytucji do przyjęcia rozwiązań z Wytycznych KE przy wyborze próby projektów oraz próby dokumentów do kontroli; doprecyzowaniu warunków prowadzenia wizyt monitoringowych; a także uwzględnieniu w minimalnym koniecznym zakresie regulacji z likwidowanych wytycznych programowych krajowych programów operacyjnych.

Czytaj: Ministerstwo Rozwoju zakontraktowało prawie 60 proc. funduszy z POIiŚ

Pełen tekst zaktualizowanych wytycznych publikujemy w dziale „multimedia”. W tym samym dziale publikujemy także przedstawione 8 marca przez MIR wytyczne w zakresie trybów wyboru projektów na lata 2014-2020. Są one stosowane od 7 marca. Ich celem jest zapewnienie jednolitego stosowania przez właściwe instytucje przepisów w zakresie trybów wyboru projektów, z uwzględnieniem specyfiki procedur wyboru projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.