PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne boisko w miejsce starego

  • AZA    27 kwietnia 2010 - 16:09

Kolejne środki unijne trafią do Czerwionki-Leszczyn. W związku z budową autostrady zostało zlikwidowane boisko w Dębieńsku. - Przy wsparcu UE jeszcze w tym roku wybudujemy w tej dzielnicy nowoczesny obiekt - chwali się gmina
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ogłosił wyniki konkursu "Lokalna infrastruktura sportowa", w ramach którego gmina Czerwionka-Leszczyny aplikowała o środki na budowę boiska w Dębieńsku.

Decyzją zarządu woj. śląskiego opracowany przez urząd projekt ze względu na swe duże znaczenie społeczne oraz stopień zaawansowania prac, został przesunięty z listy rezerwowej na listę projektów wybranych do dofinansowania.

Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego pokryje 76% całkowitych kosztów, czyli  prawie 2 mln zł. Łączna wartość zaplanowanej inwestycji wynosi 2 868 128 zł.

Projekt obejmuje budowę boiska piłkarskiego wraz z niezbędnym zapleczem i parkingiem, a także zagospodarowanie terenu (budowę wjazdu, parkingu, ogrodzenie boiska). Obiekt nie będzie posiadał barier dla osób niepełnosprawnych. Nowy obiekt będzie komfortowy, nowoczesny, wyposażony w sztuczną nawierzchnię i oświetlony.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.