PARTNER PORTALU
  • BGK

O efektach i możliwościach POIŚ na Pomorzu Zachodnim

  • bad    12 grudnia 2014 - 21:23
O efektach i możliwościach POIŚ na Pomorzu Zachodnim
Fot. wzp.pl

O efektach realizacji zadań wspieranych w perspektywie 2007-2013 w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dyskutowali uczestnicy konferencji, która odbyła się w Kołobrzegu.
Szóstą jej edycję zaplanowano w dniach 11-12 grudnia br. Udział w niej wzięli m.in. wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konferencja adresowana była do wszystkich beneficjentów, którzy pozyskiwali w bieżącej perspektywie fundusze POIŚ, ale także dla tych, którzy zamierzają realizować projekty w zakresie infrastruktury i ochrony środowiska w nowym rozdaniu unijnym przewidzianym na lata 2014-2020.Celem konferencji było podsumowanie wdrożonych działań oraz wymiana doświadczeń i opinii pomiędzy beneficjentami i instytucjami odpowiedzialnymi za wdrażanie funduszy unijnych. W jej trakcie przedstawione zostały również założenia i zasady finansowania inwestycji proekologicznych w ramach programu PROSUMENT.

Czytaj też: Piechociński: ustawa o OZE od lutego

Podczas konferencji marszałek województwa Olgierd Geblewicz przedstawił procedury negocjacyjne i możliwości Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w tym te w zakresie działań związanych z ochroną środowiska i gospodarka wodną.

- Osie nowego RPO, w ramach którego realizowane będą projekty w zakresie ochrony środowiska to oś trzecia - ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu i oś piata  - naturalne otoczenia człowieka. Planowana alokacja na wymienione osie środowiskowe to 98 milionów euro, z czego ponad 17 procent środków przeznaczonych zostanie na działania dotyczące zmian klimatu - wspomniał podczas prezentacji Olgierd Geblewicz.

Czytaj też: Grupa bielszczan domaga się wstrzymania pracy przyszpitalnej spalarni

Ponadto o zmianach w prawie wodnym mówił wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, a zdobytym doświadczeniami w pozyskiwaniu funduszy POIŚ podzielili się także m.in. prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju szczecińskiego ZWIK-u Stanisław Jankowski oraz dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.