PARTNER PORTALU
  • BGK

O funduszach europejskich na majowym festynie

  • PAP    17 kwietnia 2013 - 17:50

W połowie maja ruszy ogólnopolski cykl imprez plenerowych pod hasłem "Fundusze Europejskie. Polska Korzysta". Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Głównym celem akcji jest propagowanie korzyści, jakie czerpią Polacy z wykorzystania Funduszy Europejskich. W każdym z województw odbędzie się otwarta dla wszystkich dwudniowa impreza plenerowa. Dzięki prezentacji różnorodnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych pokazane zostanie, jak Fundusze Europejskie wpływają na nasze życie.

Zrealizowane projekty zostaną przedstawione za pomocą interaktywnych eksponatów, symulacji komputerowych, cyfrowych wizualizacji, multimedialnych gier i zabaw.

W każdym województwie zorganizowany zostanie konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprawdzający ich wiedzę na temat Funduszy Europejskich. Finał wojewódzki "Euromanii" - bo tak nazywa się konkurs - odbędzie się pierwszego dnia akcji w każdym województwie. W szkołach uruchomiony zostanie program edukacyjny, dzięki któremu młodzież pozna Fundusze Europejskie i przekona się, w jak wielu miejscach się z nimi spotyka.

Majowe imprezy związane z kampanią odbędą się na placach w Łowiczu, Międzyrzecu Podlaskim, Żorach i Malborku.

Informacje na temat ogólnopolskiej kampanii promocyjnej "Fundusze Europejskie. Polska korzysta" znaleźć można na stronie internetowej www.polskakorzysta.eu, zawiera ona też m.in. szczegółowy opis konkursu wiedzy "Euromania" oraz zasady uczestnictwa szkół w programie edukacyjnym.

 Dyskusja na temat przyszłego unijnego budżetu będzie jednym z ważniejszych punktów samorządowych sesji w trakcie najbliższego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Więcej na ten temat tutaj www.eecpoland.eu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.