PARTNER PORTALU
  • BGK

O Unii na Wykładach Otwartych

  • KB    4 maja 2010 - 13:46
O Unii na Wykładach Otwartych

Biuro Funduszy Europejskich urzędu m.st. Warszawy i Centrum Informacji Europejskiej MSZ zapraszają na 9 kolejnych spotkań z Unią Europejską.
Jak zostać uczestnikiem szkoleń dofinansowanych z Unii Europejskiej, co dla warszawiaków oznacza zbliżająca się Prezydencja Polski w Unii Europejskiej w 2011 r., a co to jest program „Europa dla obywateli” to tylko niektóre z tematów majowych Europejskich Wykładów Otwartych.

Europejskie Wykłady Otwarte są organizowane od września 2007 r. w ramach Programu Europejskiego dla Warszawy i mają na celu zwiększenie wiedzy osób i instytucji z terenu Warszawy na tematy związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, w tym z pozyskiwaniem środków z funduszy europejskich. Ich szczególne zadanie polega na podniesieniu potencjału społecznego miasta w zakresie wykorzystania funduszy Unii Europejskiej w rozwiązywaniu problemów wynikających ze specyfiki lokalnej stolicy. Wykłady mają również zwiększyć liczbę projektów lokalnych realizowanych na terenie miasta.

Spotkania są bezpłatne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Informacje o terminach wykładów można znaleźć na stronie internetowej www.um.warszawa.pl/europa oraz www.cie.gov.pl, a także w wydziałach obsługi mieszkańców wszystkich dzielnic m.st. Warszawy.

W inicjatywie Europejskich Wykładów Otwartych, skierowanych do mieszkańców Warszawy, uczestniczy także punkt informacyjny Europe Direct – Warszawa, którego zadaniem jest udzielanie informacji, pobudzanie dyskusji na tematy związane z Unią Europejską, wskazywanie możliwości wykorzystywania środków z funduszy europejskich, a także organizowanie spotkań i konferencji w tym zakresie.

Punkt informacyjny Europe Direct – Warszawa prowadzony jest przez m.st. Warszawę i współfinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.