PARTNER PORTALU
  • BGK

Ochrona wód Zatoki Gdańskiej rozpoczęta

  • AW/gdynia.pl    19 października 2011 - 07:44

Widok sprzętu budowlanego i zgromadzonych materiałów tuż obok Bulwaru Nadmorskiego u zbiegu z Aleją Marsz. Piłsudskiego - intryguje spacerowiczów. To rozpoczęła się budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych wraz z kanałami deszczowymi i przepompownią, która potrwa do końca sierpnia 2012 r.
Rozpoczęta niedawno inwestycja prowadzona jest w ramach projektu: Ochrona wód Zatoki Gdańskiej Etap I, wspierana funduszami unijnymi. Całkowity koszt robót to  prawie 18 milionów zł brutto. Inwestycja częściowo jest dofinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Zakres prac obejmuje m.in.: rozbiórkę szaletów miejskich wraz z istniejącą przepompownią ścieków komunalnych przy Al. Marszałka Piłsudskiego, budowę sieci kanalizacji deszczowej, budowę zespołów urządzeń podczyszczających na sieci kanalizacji deszczowej wraz zagospodarowaniem i ogrodzeniem terenu do obsługi urządzeń oraz budowę przepompowni ścieków wraz z kolektorem grawitacyjnym i tłocznym przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. W końcowym etapie zostaną zagospodarowane tereny zielone i posadzone nowe drzewa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.