PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogród rekreacyjny cieszy w Iwoniczu

  • krosnocity.pl (A. Józefczyk)    16 października 2011 - 10:35
Ogród rekreacyjny cieszy w Iwoniczu

Zakończyły się prace przy powstaniu i urządzeniu ogrodu rekreacyjnego w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek.
Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Iwoniczu prowadzony jest przez siostry Felicjanki od 60 lat. Decyzją władz, w 1951 roku, powstał tutaj ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych.Trafiają do niego niepełnosprawni intelektualnie chłopcy przed 18 rokiem życia. Część z nich pozostaje tutaj do końca swoich dni.

Obecnie przebywa tutaj 80 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i głębokim.  - Mało wychodzą poza teren domu, dlatego też zrodził się pomysł na ogród z prawdziwego zdarzenia, w którym mogliby przebywać, spędzać jak najwięcej czasu, gdy tylko pozwolą na to warunki – powiedziała siostra Halina Kucia, dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Iwoniczu.

Cały projekt pod nazwą „Dom Pomocy Społecznej w Iwoniczu – szansą ciężko chorych dzieci” był współfinansowany za środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Udało się pozyskać 1,7 mln zł dofinansowania. W latach 2008 i 2009 zmodernizowane zostały dwa budynki oraz kaplica, przebudowana została też kanalizacji deszczowa.
 
W ubiegłym i w tym roku prowadzone były prace przy powstaniu ogrodu rekreacyjnego. - Jest to teren z placem zabaw, alejkami spacerowymi, boiskiem ze specjalną nawierzchnią, mini basenem, altanami, ławkami, grillem murowanym, fontanną, pergolami. Całość dopełnia różnoraka zieleń. Wydzieloną część terenu rekreacyjnego stanowi plac zbaw o nawierzchni piaskowej z urządzeniami rekreacyjnymi – dodała Dorota Chilik, autorka projektu.
 
W 2010 r. po osiągnięciu nowych zaostrzonych norm, Dom Pomocy Społecznej w Iwoniczu został wpisany do rejestru domów pomocy społecznej w województwie podkarpackim. Ma podpisaną umowę na prowadzenie tego domu z powiatem krośnieńskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.