PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, do wydanie 206 mln euro z RPO

  • pap/pt    26 października 2015 - 12:08
Olsztyn Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, do wydanie 206 mln euro z RPO

WFOŚ będzie finanował m.in. inwestycje w OZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał w poniedziałek umowę z Urzędem Marszałkowskim, na mocy której ta instytucja rozdysponuje 206 mln euro z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze konkursy mają być ogłoszone w styczniu.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie rozdysponuje 206 mln euro przeznaczonych na poprawianie efektywności energetycznej i ochronę środowiska. Pieniądze te będą rozdysponowane w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Konkury w przyszłym roku

Prezes Funduszu Adam Krzyśków podczas podpisywania umowy poinformował, że pierwsze konkursy z tej osi będą ogłoszone na początku przyszłego roku. Mają dotyczyć efektywności energetycznej i bioróżnorodności (w tym znajdą się środki m.in. na sadzenie zieleni w miastach i dla parków krajobrazowych).

"Ale potencjalni beneficjenci już się interesują tymi konkursami, uzgadniają z nami szczegóły techniczne, to nie jest tak, że konkursy ogłosimy z zaskoczenia" - przyznała wiceprezes funduszu Maria Sokoll.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał, że Urząd Marszałkowski powierzył Funduszowi rozdysponowanie części środków z RPO ponieważ instytucja ta ma doświadczenie w tego rodzaju programach i odpowiednie kardy.

W poprzednie perspektywie tylko 100 mln

"Programy energetyczne i środowiskowe to nie są łatwe sprawy. Potrzeba dużej merytorycznej wiedzy, by je odpowiednio prowadzić i Fundusz takich ludzi ma" - przyznał Brzezin.

W poprzednim Regionalnym Programie Operacyjnym Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie także dzielił między beneficjentów unijne pieniądze. wówczas było ich jednak znacznie mniej, bo ok. 100 mln euro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.