Olsztyn Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, do wydanie 206 mln euro z RPO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał w poniedziałek umowę z Urzędem Marszałkowskim, na mocy której ta instytucja rozdysponuje 206 mln euro z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze konkursy mają być ogłoszone w styczniu.
Olsztyn Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, do wydanie 206 mln euro z RPO
WFOŚ będzie finanował m.in. inwestycje w OZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie rozdysponuje 206 mln euro przeznaczonych na poprawianie efektywności energetycznej i ochronę środowiska. Pieniądze te będą rozdysponowane w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Konkury w przyszłym roku

Prezes Funduszu Adam Krzyśków podczas podpisywania umowy poinformował, że pierwsze konkursy z tej osi będą ogłoszone na początku przyszłego roku. Mają dotyczyć efektywności energetycznej i bioróżnorodności (w tym znajdą się środki m.in. na sadzenie zieleni w miastach i dla parków krajobrazowych).

"Ale potencjalni beneficjenci już się interesują tymi konkursami, uzgadniają z nami szczegóły techniczne, to nie jest tak, że konkursy ogłosimy z zaskoczenia" - przyznała wiceprezes funduszu Maria Sokoll.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał, że Urząd Marszałkowski powierzył Funduszowi rozdysponowanie części środków z RPO ponieważ instytucja ta ma doświadczenie w tego rodzaju programach i odpowiednie kardy.

W poprzednie perspektywie tylko 100 mln

"Programy energetyczne i środowiskowe to nie są łatwe sprawy. Potrzeba dużej merytorycznej wiedzy, by je odpowiednio prowadzić i Fundusz takich ludzi ma" - przyznał Brzezin.

W poprzednim Regionalnym Programie Operacyjnym Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie także dzielił między beneficjentów unijne pieniądze. wówczas było ich jednak znacznie mniej, bo ok. 100 mln euro.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE