PARTNER PORTALU
  • BGK

Oni sprawiają, że Polska pięknieje

  • JL    4 października 2010 - 08:30
Oni sprawiają, że Polska pięknieje

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznało nagrody w III edycji konkursu „Polska Pięknieje – od unijnego projektu do markowego produktu turystycznego”.
Celem organizowanego co roku konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Polski. W III edycji konkursu z138 zgłoszonych projektów wybrano zwycięzców w siedmiu kategoriach.

– Unijne pieniądze na turystykę mogą być zainwestowane mądrze i z pomysłem. Zwycięskie projekty są tego najlepszym przykładem – powiedziała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, wręczając 1 października nagrody zwycięzcom III edycji konkursu Polska Pięknieje.

Wśród siedmiu cudów Funduszy Europejskich znalazły się następujące projekty: w kategorii zabytek – Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Koszęcinie, woj. śląskie; w kategorii rewitalizacja – rewitalizacja Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy; w kategorii turystyka transgraniczna i międzynarodowa – Dostępne muzeum. Zintegrowany program dla osób niepełnosprawnych Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli; w kategorii obszary wiejskie – Garncarska Wioska z Kamionki, woj. warmińsko-mazurskie; w kategorii turystyka aktywna – Nordic Walking — pasja bez granic gminy Barlinek, woj. zachodniopomorskie; w kategorii obiekt turystyczny – Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, w kategorii produkt promocyjny – promocja markowych produktów turystycznych Dolnego Śląska;

Ponadto przyznane zostały trzy wyróżnienia specjalne. Otrzymało je kompleksowe wyposażenie hotelu w Cedyni,, woj. zachodniopomorskie; utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w województwie łódzkim oraz budowa Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w zespole pałacowym w Kamieniu Śląskim w gminie Gogolin, woj. opolskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.