Opłaca się walczyć o kasę

Północny – częstochowski – subregion województwa śląskiego, wywalczył w ramach Zintegrowanych Inwestycji Regionalnych dwa razy więcej pieniędzy niż początkowo proponował Urząd Marszałkowski.
Opłaca się walczyć o kasę

Pierwsza propozycja Urzędu Marszałkowskiego dla subregiony częstochowskiego nieznacznie przekraczała 50 mln euro.

Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk jako lider subregionu w jego imieniu odrzucił tę propozycję. Druga sięgała 65 mln, ale i ta nie została przyjęta przez gminy i powiaty regionu częstochowskiego.

- Dzięki wypracowaniu w naszym subregionie wspólnego stanowiska oraz przyjęciu wspólnej pozycji negocjacyjnej z subregionami południowym i zachodnim, nasze argumenty w toku rozmów i konsultacji zostały wzmocnione- informuje w komunikacie rzecznik Częstochowy Włodzimierz Tutaj. - Ostatecznie negocjacje zakończyły się przyznaniem naszemu subregionowi łącznej kwoty 104 mln 160 tys. 604 euro na realizację ZIT.

Ta kwota zostanie uzupełniona o tzw. projekty kluczowe finansowane ze środków RPO oraz projekty zgłoszone przez województwo do Kontraktu Terytorialnego (finansowanego ze szczebla centralnego).

Do wykorzystania pozostaną też środki przeznaczone do podziału w trybie konkursowym, o które nasze miasto i region również zamierzają powalczyć – mówi rzecznik.

Ciesząc się z sukcesu zespołu negocjacyjnego trzeba podziękować naszym partnerom w subregionie częstochowskim: starostom, burmistrzom i wójtom, a także samorządowcom pozostałych subregionów za owocną współpracę i działania na rzecz wypracowania kompromisu - podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.- Dziękuję także Zarządowi Województwa Śląskiego, który uwzględnił nasze argumenty oraz trudniejszą sytuację gospodarczo-ekonomiczną regionów peryferyjnych – dodał Matyjaszczyk.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

To jest jakaś paranoja! Ktoś kto nic nie robi przekonuje,że nie może nic zrobić! NIE CHCE I KONIEC !

oLEJ iNNY, 2013-11-04 22:19:54 odpowiedz

NIEKTÓRZY MAJĄ JUZ WYROBIONE OPINIE I ŻADNE ARGUMENTY NIE TRAFIAJĄ WIEĆ JUŻ NIE BĘDZIEMY PRZEKONYWAĆ...

TANGO, 2013-11-04 21:27:38 odpowiedz

Nie wiem czy się opłaca.Takie argumenty nigdy do mnie nie przemówią! Przykra taka postawa.Całkowita obojętność w "swojej skorupie".

Uśka B., 2013-11-04 20:20:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE