PARTNER PORTALU
 • BGK

Opłaca się walczyć o kasę

 • pt    2 listopada 2013 - 16:51
Opłaca się walczyć o kasę

Północny – częstochowski – subregion województwa śląskiego, wywalczył w ramach Zintegrowanych Inwestycji Regionalnych dwa razy więcej pieniędzy niż początkowo proponował Urząd Marszałkowski.
Pierwsza propozycja Urzędu Marszałkowskiego dla subregiony częstochowskiego nieznacznie przekraczała 50 mln euro.

Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk jako lider subregionu w jego imieniu odrzucił tę propozycję. Druga sięgała 65 mln, ale i ta nie została przyjęta przez gminy i powiaty regionu częstochowskiego.

- Dzięki wypracowaniu w naszym subregionie wspólnego stanowiska oraz przyjęciu wspólnej pozycji negocjacyjnej z subregionami południowym i zachodnim, nasze argumenty w toku rozmów i konsultacji zostały wzmocnione- informuje w komunikacie rzecznik Częstochowy Włodzimierz Tutaj. - Ostatecznie negocjacje zakończyły się przyznaniem naszemu subregionowi łącznej kwoty 104 mln 160 tys. 604 euro na realizację ZIT.

Ta kwota zostanie uzupełniona o tzw. projekty kluczowe finansowane ze środków RPO oraz projekty zgłoszone przez województwo do Kontraktu Terytorialnego (finansowanego ze szczebla centralnego).

Do wykorzystania pozostaną też środki przeznaczone do podziału w trybie konkursowym, o które nasze miasto i region również zamierzają powalczyć – mówi rzecznik.

Ciesząc się z sukcesu zespołu negocjacyjnego trzeba podziękować naszym partnerom w subregionie częstochowskim: starostom, burmistrzom i wójtom, a także samorządowcom pozostałych subregionów za owocną współpracę i działania na rzecz wypracowania kompromisu - podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.- Dziękuję także Zarządowi Województwa Śląskiego, który uwzględnił nasze argumenty oraz trudniejszą sytuację gospodarczo-ekonomiczną regionów peryferyjnych – dodał Matyjaszczyk.

 

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (5)

 • oLEJ iNNY, 2013-11-04 22:19:54

  To jest jakaś paranoja! Ktoś kto nic nie robi przekonuje,że nie może nic zrobić! NIE CHCE I KONIEC !
 • TANGO, 2013-11-04 21:27:38

  NIEKTÓRZY MAJĄ JUZ WYROBIONE OPINIE I ŻADNE ARGUMENTY NIE TRAFIAJĄ WIEĆ JUŻ NIE BĘDZIEMY PRZEKONYWAĆ...
 • Uśka B., 2013-11-04 20:20:26

  Nie wiem czy się opłaca.Takie argumenty nigdy do mnie nie przemówią! Przykra taka postawa.Całkowita obojętność w "swojej skorupie".NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: